Chybělo větší tempo, hodnotil generálku Šilhavý

FK Jablonec FK Varnsdorf
Přátelská utkání, přát. so 18. 7. 2015, 17:00

Větší tempo hry v dusném počasí chybělo v generálce s druholigovým Varnsdorfem kouči Jablonce Jaroslavu Šilhavému.

Nový kouč Varnsdorfu Roman Skuhravý se po čase vrátil opět na jabloneckou Střelnici. Tentokrát v roli hostujícího kouče zkousl porážku 0:1. „Mě i kluky mrzí každá porážka. Ale dnes jsme hráli proti velice silnému soupeři. Přijeli jsme sem ze soustředění a měli jsme toho plné zuby. Klobouk dolů před klukama, jak to odpracovali. Tušili jsme, že tu budeme mít méně balon než domácí, přesto jsme si vypracovali zajímavé šance. Kdybychom v úvodu šli do vedení, tak to domácí měli těžší,“ konstatoval Skuhravý, kterého i přes porážku těšil výkon svých svěřenců. „Jsem potěšený, protože se kluci nevzdali a v průběhu hry si vypracovali další dvě skvělé šance, v kterých domácí podržel skvělými zákroky brankář Bárta,“ dodal kouč Varnsdorfu.

Jabloneckému lodivodovi Jaroslavu Šilhavému scházelo v zápase větší tempo hry. „Byl to zápas úměrný tomu vedru, které tu panovalo. Pohyb nebyl takový, jaký jsme si představovali. Chybělo tomu tempo. Soupeř byl kvalitní, houževnatý a nebezpečný dopředu. V prvním poločase jsme pohrdli dvěma gólovými šancemi. I v druhém poločase jsme měli asi pět příležitostí, ale neproměnili jsme je. Soupeř měl za průběžného stavu stále naději srovnat, takže nakonec je z toho jen to hubené vítězství, protože jsme zklamali v koncovce,“ řekl Šilhavý. Jablonecký lodivod i v generálce prostřídal řadu hráčů a opět zkoušel i hru na dva útočníky. „Zapracováváme nové tváře. Zkoušíme i 4-4-2. Po prostřídání už tam bylo dneska hodně změn a bylo to rozhárané,“ zakončil Šilhavý.