Úkol zní jasně: Vstřelit gól!

FK Jablonec AFC Ajax
Evropská liga, 4předk2 čt 27. 8. 2015, 18:00

Bez bázně a hany a s odhodláním půjdou od odvety play off Evropské ligy proti AFC Ajax naši fotbalisté. Den před zápasem hovoří stoper Vít Beneš a brankář Vlastimil Hrubý.

O plném stadionu

Beneš: „Přání vyprodat Střelnici se povedlo. Jsem za to rád. Věřím, že nás kulisa požene dopředu. Třeba se nám to povede a postoupíme.“

Hrubý: „Vždy, když je plný stadion, tak se hraje líp. Teď přijede slavný soupeř, tak kdy jindy už by mělo být vyprodáno.“

O taktice

Beneš: „Budeme hrát asi stejně takticky jako na Ajaxu. Šance tam určitě je. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet během zápasu. Postupně to asi budeme muset otevírat, abychom se pokusili o postup. Oni asi budou hrát stejně jako doma. Naše cesta by mohla vést přes protiútoky.“

O čistých kontech reprezentačního brankáře Cillessena

Beneš: „Respekt vzbuzuje už to, že je to reprezentační jednička Holandska. Já věřím, že ten gól ale zítra dostane.“

Hrubý: „Je načase to protrhnout. Potřebujeme minimálně jeden gól dát do prodloužení. Kdy jindy ten gól dát než ne teď.“

O ošidném výsledku z Amsterdamu

Beneš: „Jeden gól je pro nás na prodloužení, dva na přímý postup. Dá se to, věříme.“

Hrubý: „Výsledek z prvního utkání nám dává relativně velkou šanci, aby se nám to povedlo a evropské poháry si zahráli během celého podzimu. Úkol zní jasně, vstřelit gól!“

O atmosféře v týmu

Hrubý: „Zvládli jsme strašně důležitý zápas v Brně. Měli jsme v lize málo bodů, potřebovali jsme se tam dotáhnout a udělat si dobrou náladu před Ajaxem. To vše se nám povedlo a můžeme se v klidu chystat na Ajax.“

O přednostech hráčů soupeře

Hrubý: „Celé to mužstvo je hbité a rychlé. Jsou hodně v pohybu, z prvního doteku všechno zakončují. Na to jsme se ale připravovali, takže v tom nevidím problém.“

O případných penaltách

Hrubý: „Včera jsme je trénovali. Zkoušeli jsme si to. Jak gólmani, tak hráči.“