Táta mi hodně pomáhá, říká David Breda

FK Jablonec TJ Sokol Jablonec nad Jizerou
Přátelská utkání, přát. so 9. 1. 2016, 10:30

Chytnout příležitost za pačesy se v jabloneckém dresu chystá čerstvě dvacetiletý záložník David Breda.

Jeho otec působil v jabloneckém klubu po novodobém vstupu do první ligy až do roku 1997. Dnes dostává v našem ligovém kádru příležitost jeho talentovaný syn stejného jména. Dvacetiletý technický záložník na sebe upoutal pozornost v dresu jablonecké juniorky, kde odehrál skvělou podzimní část, v které vstřelil úctyhodných jedenáct branek. Do Jablonce se přestěhoval od rodiny, která zůstala v Hradci Králové.

Jak jsi přijal zprávu, že nastoupíš zimní přípravu s ligovým A-týmem?

Jsem strašně rád už za tu šanci. Budu se co nejvíc snažit, abych dostal příležitost.

V sobotu si odehrál jako jeden z mála celé přípravné utkání proti Jablonečku. Kromě gólových přihrávek si také jeden gól vstřelil. Jak sis utkání užíval?

Hrálo se mi hodně dobře. Jsou tu výborní spoluhráči, to se jinak hraje. Umíme si vyhovět a všechno je to v pohodě.

Jaký byl přesun od juniorky do kabiny ligového týmu?

Já už jsem chodil s klukama na tréninky na jaře, takže už je znám. Všichni jsou tu v pohodě, je tu super parta, v tomto není žádnej problém.

Na podzim si v dresu juniorky vynikal, myslíš si, že se stejným projevem se dá i dnes uspět na nejvyšší úrovni?

Fotbal se mění, je to o hodně rychlejší, agresivnější a s tím se musím poprat. Jen o techniku nejde, musím tvrdě trénovat. Věřím, že šance pak přijde a já jí chytnu za pačesy.

Palce ti určitě drží i tvůj táta, který také oblékal jablonecký dres. Necháš si i od něj poradit?

Určitě jo. Teď v prosincové pauze jsme chodili každej den spolu trénovat. Hodně mi pomáhá, to on mě vlastně všechno naučil. Jsem hrozně rád, že takého tátu, který má bohaté zkušenosti, mám.

Věříš si, že v tvrdé konkurenci můžeš uspět?

To je spíš otázka na trenéry, jak se jim budu líbit a jak to bude vypadat.

A kdyby to nevyšlo, nepohrdnul by si třeba hostováním?

Určitě ne, chci hlavně hrát chlapskej fotbal. V juniorce to sice bylo dobrý, ale už to tam bylo asi málo.

V pondělí vyrážíte na týdenní soustředění do Nymburka, kde pro vás trenér chystá neoblíbené a náročné třífázové tréninky.

Čekám, že to bude hodně tvrdé. Budu se snažit o sebe hodně pečovat, abych se nezranil a vydržel celou přípravu. Pak uvidíme.