leden

Videorozhodčí v Tipsport lize

V sobotu pro nás odstartuje zimní turnaj Tipsport liga, kde nás čeká jedna velká novinka. Na vybraná utkání bude dohlížet systém videorozhodčího!

Technologická novinka, která se bude využívat od jarní části HET ligy také v mistrovských zápasech, bude dohlížet na všechny tři naše zápasy ve skupině.

"Jsme progresivní, moderní, zajímá nás vše nové, co by zvedlo úroveň turnaje. Tak jsme zahájili jednání s LFA, jestli by to pro ně byl přínos. Uvítali to, takže jsme se rozhodli, že se to vyzkouší," řekl na tiskové konferenci ředitel Tipsport ligy Aleš Kolář.

Videorozhodčí bude používán během vybraných utkání na Xaverově, kde hrajeme svou skupinu my, a v Brně.

FK Jablonec - FC Vysočina Jihlava

13.1. 13.00TipsportArdeleanu - Flimmel, KovalKrálovec

FK Jablonec - FC Slovan Liberec

17.1. 11.00Nova SportPechanec - Vít, NovákAdam

FK Jablonec - FC Hradec Králové

20.1. 13.00TipsportPříhoda - Mokrusch, HrabovskýHrubeš

Náš tým tak bude mít jedinečnou možnost vyzkoušet si, jak v praxi funguje využití této technologie v utkání. V HET lize se systém videorozhodčího využil poprvé v posledním kole podzimu při utkání Sparty s Mladou Boleslaví. Díky této technologii byl uznán první gól zápasu, kdy míč jen těsně přešel brankovou čáru.