A znovu Sparta, tentokrát úterní pohár na Letné

AC Sparta Praha FK Jablonec
Pohár FAČR, ČF1 út 17. 3. 2015, 18:00

Tři dny po ligovém šlágru kola mezi Jabloncem a Spartou na sebe stejní protivníci narazí znovu. Tentokrát se ale střetnutí odehraje v rámci čtvrtfinále Poháru FAČR na pražské Letné!

Zápasem našeho Jablonce s pražskou Spartou odstartuje jarní čtvrtfinále Poháru FAČR. Původně měl být první pohárový duel těsto soupeřů na programu až na začátku dubna, jenže termín byl nakonec změněn kvůli nutné rekonstrukci sparťanského stadionu.

Soupeři tak na sebe narazí pouhé tři dny po vzájemném ligovém měření, které o víkendu před vyprodanou Střelnicí skončilo bezbrankovou dělbou bodů. V lize se tak náskok Sparty na Jablonec nezměnil. „Rozdíl mezi námi a Spartou zůstal čtyřbodový, budeme je ale nadále honit,“ slíbil jablonecký záložník Tomáš Čížek.

Zkušený 36-letý středopolař, který působil i na Letné neočekává moc taktických změn. „Ligový i pohárový zápas je ale jiný. Každý bude chtít ale opět vyhrát. Budeme se koncentrovat na to branku nedostat a nějaký gól tam dát, tak abychom měli dobrou šanci do domácí odvety. Jinak velký rozdíl v těch zápasech neočekávám,“ řekl před dalším vzájemným měřením Čížek.

Cesty obou klubů až do jarního čtvrtfinále začaly už v loni v létě. Jablonec nejdříve zvítězil 5:0 na hřišti Chomutova, pokračoval těsnou výhrou v Dobrovici 2:1, a dvěma výhrami 2:0 nad ligovými Bohemians 1905. Sparta začala svou letošní pohárovou pouť až ve třetím kole, na půdě divizních Živanic zvítězila 3:1, v osmifinále pak výsledcích 1:1 a 3:1 vyřadila ligovou Příbram.

Úvodní jarní čtvrtfinálový zápas nevysílá žádná televizní společnost. Sledujte naše sociální sítě, kde vás budeme o průběhu zápasu detailně informovat.

Utkání začíná v úterý 17. března od 18 hodin v Generali Aréně v Praze na Letné

Rozhodčí: Královec - Wilczek, Blažej