Adam Zreľák přestupuje do Norimberku!

Slovenský reprezentační útočník Adam Zreľák po krátkém působení v Jablonci okusí druhou nejvyšší německou soutěž! V pátek se dokončil přestup do 1. FC Norimberk!

Adam Zreľák přestoupil do Jablonce v září 2016, ale léčil dlouhodobé zranění po zlomenině zánártních kůstek. Trénoval individuálně a do přípravy s týmem naskočil v zimě a svůj ligový debut v české lize si odbyl v domácím utkání proti Bohemians, kdy odehrál 25 minut. Celkem v jabloneckém dresu odehrál jen pět zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky. Na jaře si totiž opět poranil zánártní kůstky v utkání s Mladou Boleslaví a přišla nutná operace na klinice v Mnichově.

Před letním mistrovstvím Evropy do 21 let se dal zdravotně dohromady a i díky následné rehabilitaci v Regensburgu pod dohledem vyhlášených odborníků byl na mistrovství důležitou součástí slovenské reprezentace. Kapitán slovenské jednadvacítky svými výkony zaujal německý 1. FC Norimberk a po skončení šampionátu dostal nabídku, která byla výhodná nejen pro samotného hráče, ale zejména pro jablonecký klub. Oba kluby se dohodly, že přestupovou částku nebudou zveřejňovat.

„V první řadě bych chtěl poděkovat Jablonci, celému klubu a všem lidem okolo, že jsem tady mohl být. I když jsem v Jablonci nebyl moc dlouho a trápily mě zranění, tak bych chtěl klubu poděkovat, že mi s tím hodně pomohl. Dělalo se všechno pro to, abych byl zdravý. Určitě jsem chtěl v Jablonci dokázat víc, ale nakonec jsem dostal nabídku na přestup do Norimberku. Poděkování si zaslouží i kluci v kabině. Přestup je pro mě krok kupředu a těším se na působení v Norimberku. Dá se říct, že se mi tím splnil sen,“ říká třiadvacetiletý útočník po svém přestupu do Německa.

Ať se ti daří, Adame!

Author Martin Bergman