Bod nakonec brali oba trenéři

SK Dynamo Č. Budějovice FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 4. kolo ne 4. 8. 2019, 16:30

Remízou skončilo utkání Českých Budějovic s Jabloncem. Oba trenéři po zápase konečný body nakonec brali.

Jablonecký kouč Petr Rada hodnotil konečnou remízu následovně. „Máme plusový bod, což je pro nás hodně důležité po výsledku a vyřazení s Jerevanem. Věděli jsme, že nás nebude čekat nic lehkého. Domácí byli povzbuzeni výsledkem se Spartou. My jsme sem jeli zklamaní, ale v přípravě jsem hráčům říkal, že pohár je pryč a musíme dělat ligové body. Gól který jsme dostali, byl z naší strany zbytečný. Domácí měli střely, ale netrefovali zařízení. My bod bereme, i když domácí žádný tlak neměli. Museli jsme udělat tři změny, vypadli nám Kratochvíl, Holík, Hübschman. Není to nic jednoduchého, ale ti co je nahradili, sehráli dnes dobrou partii. Navíc dnes nám ke konci vypadl ještě Břečka, který má natažený sval. Každé zranění je nepříjemné a mrzí mě u všech hráčů. Před zápasem jsme museli improvizovat Jugasem na beka. Tři hráči nám celkově padli, ale jedeme dál. Vypadli jsme v Evropské lize a ještě jsme trestaní zraněními, to se nám loni při skupině Evropské ligy vyhýbalo. Musíme se dát do týdne dohromady, zregenerovat a připravit se na Opavu. Domácím přeji ať, se jim daří,“ hodnotil remízový zápasu jablonecký kouč.

Také lodivod domácích David Hořejš konečný bod bral. „Odehráli jsme dobré utkání proti hodně kvalitnímu soupeři. Mrzí nás hlavně to, že první poločas ovlivnila inkasovaná branka, kterou jsme dostali po hrubé chybě. Jestli chceme pomýšlet na body s Jabloncem, tak takové chyby dělat nemůžeme. Druhý poločas už byla z naší strany lepší kvalita, šli jsme za vyrovnáním. Nějaké šance jsme tam měli a po vyrovnání už to bylo hodně vyrovnané a skončilo to i remízou. Chtěli jsme tři body, ale i bod nakonec bereme,“ konstatoval kouč Jihočechů.