prosinec

Brankář Jan Hanuš míří do Jablonce!

První zimní posilou FK Jablonec je zkušený brankář Jan Hanuš. Do Jablonce přestupuje z Jihlavy. V tuto chvíli schází přestupu jen administrativní formality.

Devětadvacetiletý odchovanec Chlumce nad Cidlinou postupně dokráčel až do Slavie Praha, kde od mládežnických let nosil sešívaný dres až do A týmu. Tam poprvé nakoukl v roce 2009. Ze Slavie odešel na několik hostování, až v roce 2012 se přesunul do Jihlavy.

V české nejvyšší soutěži odchytal Jan Hanuš doposud 115 zápasů a vychytal 22 čistých kont. Nyní krátce po uplynutí podzimní části HET ligy přestoupil do FK Jablonec, kde podepsal smlouvu do 30. 6. 2021!

"Vždy jsem se snažil odvádět nejlepší výkony a pomáhat Jihlavě, abychom na tom byli v tabulce co nejlépe a hráli co nejlepší fotbal. Když se ohlédnu zpět, tak musím říci, že ty roky nebyly špatné, dokázali jsme hrát dobrý fotbal, porazili jsme Spartu, Slavii i Plzeň a vždy jsme pro tento region dokázali udržet nejvyšší soutěž. Za ty roky jsem už samozřejmě začal cítit, že bych sám potřeboval změnu. V momentě, kdy se ozval Jablonec, jsem byl velmi rád. Představuje to pro mne novou motivaci a impuls do další práce v novém prostředí. Jde o další důležitý krok v mé kariéře. Plus v mém rozhodování znamenal fakt, že se v Jablonci znovu setkám v jednom dresu s mými kamarády Lukášem Masopustem a Standou Teclem," říká ke svému přestupu do Jablonce zkušený brankář Jan Hanuš.

"Honzu znám z Jihlavy, když jsem tam trénoval. Je to kvalitní gólman a charakterově dobrý kluk. Jako jednička teď byl Vlasta Hrubý, byl teď zraněný a chyběl nám dva měsíce. Myslím si, že se oba svou výkonností poperou o post, kdo bude chytat," komentuje příchod nového brankáře trenér Zdeněk Klucký.

Profil Jana Hanuše

Narozen: 28. dubna 1988

Post: brankář

Výška: 188 cm

Váha: 85 kg

Předchozí kluby: FK Chlumec nad Cidlinou (1994-1997), RMSK Cidlina Nový Bydžov (1997-2003), SK Slavia Praha (2003-2008), SK Sparta Krč (2009), SK Slavia Praha (2009), FC Hlučín (2010), FC Hradec Králové (2010-2011), SK Slavia Praha (2011), FC Graffin Vlašim (2012), FC Vysočina Jihlava (2012 - 2017).