Byl to boj a ztráta dvou bodů, řekl Rada

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
FORTUNA:LIGA, 20. kolo pá 19. 2. 2021, 16:00

Boleslav prodloužila v Jablonci sérii bez vítězství už na jedenáct zápasů v řadě. Spokojeni ale nebyli ani domácí, jablonecký lodivod Petr Rada označil bojovné utkání za ztrátu dvou bodů v domácím prostředí.

Jedenáct zápasů už čeká tým trenéra Karla Jarolíma na vítězství. „Není to nic příjemného. Jediné pozitivní snad na tom je to, že náš herní projev je o poznání lepší. Chybí tomu ale to nejpodstatnější, dotáhnout to ke třem bodům,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci kouč Mladé Boleslavi.

„Do zápasu jsme vstoupili podle představ, chtěli jsme být aktivní a dostat Jablonec pod tlak. Dostali jsme se do vedení, měli jsme šanci dát na 2:0. Škoda, že se to nepovedlo. Poslední čtvrthodinu prvního poločasu jsme z toho vypadli. Už to nebylo takové a Jablonci se povedlo po naší chybě vyrovnat. Terén nenahrával tomu, aby se hrál kdovíjak kombinační fotbal. Chtěli jsme, aby Jablonec běhal bez balonu, což mělo stát domácí spoustu sil. Branku jsme sice už neinkasovali, ale taky žádnou nedali,“ hodnotil zápas Jarolím, také on se vyjádřil k nelehkému terénu. „Správné obutí je základ, na který jsme hráče upozorňovali. Bylo složité dostat se k nějaké kombinaci po zemi. Chtěli jsme se dobře pohybovat, bylo to těžké,“ zakončil své hodnocení kouč z města automobilů.

Trenér Jablonce Petr Rada po zápase uznal konečnou remízu jako zaslouženou. „Ale ztratili jsme doma dva body. Byl to spíš boj než fotbal. Do zápasu jsme vstoupili poměrně dobře, měli jsme tam dvě situace, kdy balon prošel skrz celé vápno, ale bohužel jsme tam nebyli tolik důrazní, abychom balon dotlačili do branky. Ze začátku byl ještě terén slušný, ale postupem času už to bylo trochu složitější. Dostali jsme se ale do nevýhody, ze standardní situace jsme inkasovali gól, který soupeře hodně povzbudil. Snažili jsme se vyvíjet tlak, v jedné situace se tam Doležal dostal před soupeře, ale bohužel gólman mu to chytil. Vyrovnali jsme, když se tam křížným balonem dostal Kratochvíl ze strany a vyrovnal na 1:1. Hráče jsem v poločase upozorňoval, že bychom měli být směrem dopředu více aktivní, poté jsme byli nějakých pětadvacet minut aktivnější a silnější na balonu, snažili jsme se kombinovat, ač to na tom hřišti tolik nešlo. Byly tam nějaké závary, ale vyloženou šanci jsme si nevytvořili. Soupeř má technické hráče a moc si to nekomplikoval. V závěru nás tam podržel Hanuš. Celkově tomu bojovnému zápasu ta remíza asi odpovídá. Šancí moc na obou stranách nebylo,“ konstatoval kouč Jablonce, který ještě uprostřed týdne příliš neviděl moc reálně, že se zápas vůbec odehraje. „Ještě předevčírem jsem tomu, že se bude hrát, nevěřil. Trochu nám nahrálo, že jsme tu měli dva dny tak nějak relativně dobré počasí. Trávníkáři udělali strašné práce, udělali pro fotbal to, co šlo. Hráčům to ale není vlastní. Hřiště bylo asi pro oba týmy větší překážkou, než čekaly. Budeme rádi, jestli to chlapci stihnout dát do středy zase do nějakého únosného stavu. S Příbramí dostalo hřiště prostě hroznou ránu. Ale my jsme rádi, že vůbec můžeme hrát. Je to pro lidi, aby měli v této době nějaké vyžití a měli se čím bavit. Já bych pro ně hrál, i kdybychom měli hrát na škváře. Mně ty lidi na stadionu chybí, jsem z toho zlomenej,“ přiznal Rada, který se po zápase vyjádřil i na adresu dobře hrajícího Ladry v soupeřově kádru, který ještě na podzim oblékal jablonecký dres. „U nás ožil, pookřál a pomohl nám. Chtěli jsme ho udržet do léta, i on sám měl zájem. Ale byla to dohoda klubů, proto musel odejít. V zápasech po zimní přestávce je vidět, že táhne Boleslav. Jeho výkonnost je vidět. Jsem rád, že jsem ho mohl trénovat, je to dobrej kluk,“ zakončil hodnocení páteční předehrávky jablonecký lodivod.