Chceme pozlobit první pětici, zní z Jablonce

Jablonečtí fotbalisté už mají za sebou týmové focení a tradiční předsezonní tiskovou konferenci, na které klub vyřkl přání a cíle přes startem nového soutěžního ročníku.

Jaký byl před trenéry a hráče postaven předsezonní cíl prozradil výkonný ředitel klubu Petr Flodrman. „Loni jsme brzo vypadli v poháru a střídali horší a lepší série. Letos bychom chtěli hlavně stabilizovat výkony doma a pozlobit čtyři - pět týmů, které mají ty nejvyšší ambice. Kádr máme dostatečný. Tlak bude upřen hlavně na to, aby tým neměl výkyvy a reprezentace klubu i města byla v pořádku, bez nějakých turbulencí,“ vyřkl klubové priority jablonecký ředitel.

Trenér Zdeněk Klucký s týmem absolvoval první letní přípravu. „V začátku probíhala v domácích podmínkách, využívali jsme místní sportoviště. Tréninkové hřiště ve Vrkoslavicích se muselo po zimně rekonstruovat. Šest zápasů jsme odehráli v Čechách, další tři pak v Rakousku. V Čechách jsme vše vyhráli, v Rakousku dva zápasy prohráli, ale ani ty nebyly úplně na prohru. Udělali jsme tam chyby, které jsme doposud moc nedělali. Herně mužstvo vypadá dobře, důležité pro nás bude první mistrovské utkání. V něm musíme potvrdit všechno, co jsme do sebe v přípravě naládovali,“ přeje si hlavní kouč.

Kapitán Tomáš Hübschman si i ze dvou porážek chce odnést něco do mistrovských zápasů. „Z posledních třech zápasů, jsme sice utrpěli dvě porážky, ale udělali jsme individuální chyby. Chtěli bychom navázat i z těchto zápasů na výkon v organizaci hry, ta totiž měla hlavu i patu. Zároveň budeme muset být ale o dost více produktivní. A já věřím, že budeme a spolu s tím dokážeme eliminovat ty chyby, které jsme udělali,“ dodal zkušený hráč.

Hlavní kouč zkoušel v přípravném období hru na dva útočné hroty. „Zkoušeli jsme hrát s jedním i se dvěma útočníky. S největší pravděpodobností to budeme v zápasech praktikovat na dva, protože se nám to v posledních duelech osvědčilo,“ prozradil dále kouč Klucký. Do tohoto systému má trenér přislíbeno ještě posilnění. „Jsme domluveni, že by vedení mělo přivést ještě dva ofenzivní hráče, hrotového a podhrotového útočníka. Dneska s námi poprvé trénoval také Holeš, který přichází na hostování z Hradce Králové,“ řekl ke kádru trenér, kterému bude asi nejvíce z odchozích hráčů scházet stoper Beneš.

Změny v kádru

Příchody

Kučera Adam roční hostování z Vlašimi s opcí

Janković Nikola přestup z NK Krško (SLO)

Lischka David návrat z hostování v FK Varnsdorf

Kouřil Martin návrat z hostování v FC Slovan Liberec

Janetzký Jakub návrat z hostování v SFC Opava

Holeš Tomáš roční hostování z Hradce Králové s opcí

Odchody

Zreľák Adam přestup do 1. FC Norimberk

Pospíšil Martin přestup do Jagielonia Byalystok

Rys Petr ukončení po vzájemné dohodě

Jiráček Petr konec hostování z AC Sparta Praha

Beneš Vít po konci smlouvy do FC Vasas Budapešť

Lischka David roční hostování MFK Karviná

Končal Matěj přestup FK Baník Sokolov

Během úterního odpoledne vám ještě přineseme rozhovor s trenérem Zdeňkem Kluckým a kapitánem Tomáše Hübschmanem.