Čtvrtfinále MOL Cupu je tady! Cílem je postup

FK Jablonec 1.FC Slovácko
MOL Cup, ČF st 7. 3. 2018, 16:00

Očekávané čtvrtfinále domácí pohárové soutěže MOL Cup je tu! Jablonec se ve středu postaví na Střelnici prvoligovému Slovácku s jediným cílem, postupem do dalšího kola.

Slovácko, vedené bývalým hráčem Jablonce Michalem Kordulou, sice bojuje v ligové soutěži o záchranu, ale zároveň ruku v ruce s tím se dokázalo prokousat mezi nejlepší pohárovou osmičku.

Štěstí mělo hned v úvodním druhém kole, do kterého poprvé zasahují ligové kluby, když na půdě třetiligového Ústí nad Orlicí po remízovém průběhu 1:1 vyhrálo až v penaltovém rozstřelu. Na stadionu druholigového Ústí nad Labem vyhráli Moravané 2:0. Těžký oříšek čekal na Slovácko především v osmifinále, když los poslal Kordulův tým na hřiště v lize tak dominantní plzeňské Viktorie. Jenže lídr ligové soutěže utkání překvapivě nezvládl a po remízovém průběhu si vezlo Slovácko domů postup díky gólu Hofmana z druhého prodloužení.

Slovácko zatím jarními ligovými výkony zaujalo. Nejdříve v exponovaném utkání o záchranu vyhrálo v Ostravě 2:1, o týden později remizovalo na vlastním stadionu s pražskou Spartou 1:1 a v posledním ligovém kole dominovalo na hřišti Olomouce, kde ale především díky hrubé chybě gólmana Heči prohrálo 0:1. „Stane se, ale já nám věřím. Věřím, že si udržíme tento dobrý trend. Naše mužstvo je zdravé a má dobrou mentalitu,“ říká k dobrým jarním výkonům svého týmu kouč Kordula.

Jablonec odstartoval jaro stoprocentním bodovým ziskem v ligové soutěži, o víkendu si přivezl vysokou výhru 4:0 ze Zlína a nyní se soustředí na velmi důležitý pohárový zápas, na který je v klubu kladen velký důraz. "Musíme v hlavě přepnout, že tohle se hraje na jeden zápas. Je to pohár, který je pro nás hodně ceněný. Jdeme do zápasu se vší pokorou, ale chceme zvítězit. Pohár je něco úplně jiného než liga. To, co jsme uhráli v lize, je samozřejmě příjemné, ale tady je to něco jiného. Musíme se soustředit vyloženě na to, abychom k zápasu přistoupili jako k ligovým zápasům, možná ještě více koncentrovaní," říká před čtvrtfinálovou bitvou trenér Jablonce Petr Rada.

Letošní cesta pohárem MOL Cup začala pro jablonecké v nedalekých Břízkách výhrou 4:1 nad divizním Mšenem, ve třetím kole jsme na Střelnici otáčeli zápas s druholigovou Viktorií Žižkov na 2:1. Osmifinále tuzemského poháru zaválo náš klub na půdu Androva stadionu do Olomouce, kterou jsme i přes výborné podzimní výkony dokázali na jejich hřišti zaskočit a odvezli si postup po hokejové přestřelce 4:3.

Utkání začíná ve středu 7. března od 16:00 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Franěk Pavel - Wilczek Martin, Vlasjuk Pavel.

Delegát: Petřík Petr.