Další domácí ztráta, Jablonec – Budějovice 2:2

FK Jablonec SK Dynamo Č. Budějovice
2:2
FORTUNA:LIGA, 11. kolo so 16. 10. 2021, 16:00

Další bodovou ztrátu z domácího trávníku musí po reprezentační pauze zkousnout jablonečtí fotbalisté. Ani dva góly útočníka Martina Doležala na výhru nestačily, bitva mezi Jabloncem a Budějovicemi skončila remízou.

Během reprezentační pauzy se sice jabloneckému kouči Petru Radovi dali dohromady útočníci, ale velký problém nastal na pozici brankáře. Zkušené zraněné gólmanské duo Hanuš – Hrubý musel mezi tyčemi zastoupit ve své ligové premiéře z B-týmu teprve 21letý Tomáš Vajner.

Hosté začali na Střelnici lépe, Van Buren hlavou sklepl na malém vápně centrovaný míč k exjablonekému Mihálíkovi, nováček v jablonecké brance ale předvedl po jeho zakončení na brankové čáře výborný zákrok a podržel náš tým! Jablonec zahrozil když Považanec rozeběhl po lajně Pleštila, ten směřoval ve vápně míč na zakončujícího Doležala, ale v poslední moment stačil zahrát na roh hostující kapitán Králík. Po čtvrthodině hry zahrál Krob od levé postranní čáry parádním centrem do vápna standardní situaci, na kterou nejvýše vyskočil útočník Doležal a hlavou k tyči nezadržitelně otevřel brankový účet zápasu – 1:0!

Budějovice ale jen o pět minut později dokázali odpovědět vyrovnáním, hostující Mršič dostal dost prostoru před vápnem, na jeho polovysokou střelu k tyči si sice brankář Vajner sáhl, přesto míč skončil v horním růžku naší branky – 1:1.

Na opačné straně hřiště nasměroval Pilařův prudký centr z místa hlavou vedle tyče Doležal. Jihočeši dokonaly rychlý obrat skore jen během tří minut, podobně jako Mršič dostal dost prostoru před vápnem tentokrát Mihálik, s ničím se nepáral a parádní polovysokou střelou tentokrát k pravé tyči vystřelil hostům vedení 1:2! Exjablonecký Mihálik svou branku jakožto jablonecký odchovanec neslavil.

Jablonec musel tedy dohánět skore, nejdříve vyzkoušel pozornost brankáře Vorla ránou Pleštil. Na pozoru se ale musel mít i Vajner, další zákrok tasil po centru Sladkého a hlavičce úplně volného Van Burena! Vyrovnáno mohlo být po půlhodině hry, Doležalu střelu z otočky z hranice malého vápně skvěle vyrazil Vorel, dorážku nasměroval Krob pánubohu do oken. Domácí si vytvořili do poločasu tlak, ale víc než sérii rohových kopů si nevytvořili.

Trenér Rada reagoval na nepříznivý vývoj poločasovým střídáním, místo Housky šel na hřiště další útočník Čvančara. Druhý poločas začal jabloneckou optickou převahou, domácí se nastěhovali na polovinu soupeře, ale na šance se stále čekalo. První přišla až když si Pilař naváděl míč podél velkého vápna a jeho ztečované zakončení těsně minulo budějovickou tyčku! V 65. minutě mohli hosté přidat z brejku do otevřené obrany třetí branku, Mršič se před vápnem zbavil Holíka, ale naštěstí naše břevno přestřelil. Na jablonecké straně byly zblokovány střelecké pokusy Pilaře a Považance. Čtvrt hodiny před koncem mohl definitivně rozhodnout hostující Bassey, ale Vajner předvedl další skvělý zákrok a držel akcie domácích na nějaký bodový zisk. A vyplatilo se hned vzápětí, v 78. minutě střídající Vaníček přetáhl rohový kop, Kubista vrátil míč hlavou před branku, odkud Doležal hlavičkou i s pomocí břevna srovnal na 2:2!

Jablonec honil závěrečné minuty. Na dobrý centrovaný balon jen těsně nedosáhl ve výskoku střídající Čvančara. Kromě několika rohů už si Jablonečtí více šancí vypracovat nedokázali ani ve směšném čtyřminutovém nastavení.