Den otevřených dveří přilákal na Střelnici přes pět set dětí

V úterý 16. září se otevřely brány jabloneckého stadionu Střelnice pro základní školy z Jablonce i z okolních obcí. Fotbalový klub připravil pro žáky pestrý sportovně – zábavní program. „Na Střelnici jsme nakonec napočítali přes pět set chlapců a děvčat různého věku. Věřím, že se jim akce líbila," hodnotil akci pozitivně tiskový mluvčí klubu Štěpán Hanuš.

Na žáky základních škol čekalo hned několik atrakcí, které znají návštěvníci jabloneckého stadionu již z ligových zápasů, ale k tomu přibyly v populární fanzoně ještě další zábavné prvky jako nafukovací hřiště nebo radar rychlosti střely. Hlavní částí programu však samozřejmě byly sportovní stanoviště, kde se dívky i chlapci mohli měřit napříč přítomnými školami.

V krásném počasí se na Střelnici přišly podívat děti z celkem dvanácti škol. „Chtěli jsme vyhovět všem školám. Proto jsme uspořádali dva stejné bloky v rámci dopoledního i odpoledního programu, aby se mohli zúčastnit i žáci, kteří se nedokázali uvolnit z výuky v ranních hodinách. Velmi nás potěšilo, že pozvání přijaly i školy z regionu jako třeba ta v Zásadě, Lučanech nebo v Josefově Dole,“ zmínil Hanuš.

Atraktivitu celé akci dodala autogramiáda hráčů jabloneckého Baumitu, kterou začínaly oba časové bloky. Podpisy ochotně rozdávali hvězdy ligového týmu Jan Kopic nebo Tomáš Jun. S dětmi se setkali také zahraniční opory jako Ruslan Mingazov, Nermin Crnkič nebo duo Rossi – Romera. „Sami jsme byli překvapeni, kolik dětí čekalo na naše podpisy,“ přiznal kapitán týmu Tomáš Hübschman, který také usedl před frontu nedočkavých dětí.

Každá škola pak měla možnost nakouknout do útrob stadionu. Děti i přítomní učitelé se tak dostali do míst, která nejsou přístupná běžným návštěvníkům jako hrací plocha nebo kabina ligového mužstva. Oblíbenou součástí prohlídky se také stalo focení s trofejemi klubu.

Jednalo už o druhou akci jabloneckého klubu v průběhu září zaměřenou na základní školy. „Dnešní Den otevřených dveří byl dalším střípkem z dlouhodobého projektu, který se týká naší spolupráce se školami v regionu. Chceme se stát všem školám bez rozdílu partnerem ve sportovním i obecném rozvoji jejich žáků,“ dodal tiskový mluvčí Hanuš.

Kompletní fotogalerii najdete na oficiálním facebookovém profilu FK BAUMIT Jablonec na tomot odkazu KOMPLETNÍ GALERIE

Author Štěpán Hanuš - tisková zpráva