Doležal byl za první gól v sezóně strašně rád

Bohemians Praha 1905 FK Jablonec
0:1
HET liga, 8. kolo so 23. 9. 2017, 17:00

Útočník Martin Doležal konečně protrhl smůlu v zakončení. Svým prvním gólem v sezoně rozhodl o vítězství Jablonce na půdě Bohemians. Gól a cenné body ho také náležitě těšily.

Martine, výhra na Bohemce, takže spokojenost?

Spokojeni jsme určitě. Věděli jsme, že to tady nebude nic jednoduchého a zápas byl jako vždy tady těžkej. Získat tady body není pro žádnej mančaft jednoduchý, proto jsme strašně rádi, že jsme ten gól dali my a vyhráli.

Svým prvním gólem v sezóně jsi protrhl střeleckou smůlu.

Je to tak. Už na trénincích jsem cítil, že to není ono a proto jsem za gól strašně rád a že to dnes vyšlo.

Do úvodu zápasu jste nevstoupili ideálně. Co se tam těch třicet minut dělo?

Těžko říct… Neměli jsme odražené balony, málo jsme se nabízeli ve středu hřiště a příliš brzo jsme je nakopávali dopředu. Ztráceli jsme zbytečně míče a domácí využívali rychlého Tetteho k brejkům. Spolu s Nečasem si to tam dávali a bylo to pro nás nepříjemné. Snažili jsme se podržet balon a hrálo se nahoru dolů. Je jen škoda, že jsme tam nedávali víc centrů. Asi by to tam bylo ještě víc nebezpečný.

Můžeš popsat situaci kolem tvého gólu?

Po straně se tam pěkně dostal Maso (Masopust) a dal mi to tam před bránu na přední tyč. Navíc to tam ještě tečoval domácí Hůlka. Ani nevíte, jak jsem rád, že jsem týmu pomohl svým prvním gólem v sezóně a doufám, že to bude stále lepší a lepší.

Sehráli jste dost nešťastných zápasů, ať už to bylo v Teplicích, kdy jste dostali zbytečný gól v posledních minutách zápasu z penalty, nebo v dalším smolném utkání s Duklou, kdy jste v poslední minutě neproměnili penaltu. Vše pokračovalo ztrátou tří bodů v Ostravě, kde jste vyhrávali 2:0 a zbytečně jste přišli o vítězství. Věříš tomu, že se ta smůla zlomí?

Věřím, že po tomto zápase budeme body získávat častěji. Dneska jsme dali gól a důležité je i to, že jsme udrželi nulu na svém kontě. V závěru zápasu to tam Bohemka nakopávala a měli jsme štěstí, že nám tam něco nespadlo. Ale na druhou stranu jsme i my měli obrovské šance, které jsme zahodili.