Dorost U19 přestřílel Chrudim 7:1

FK Jablonec MFK Chrudim
7:1
Česká dorostenecká liga, 2. kolo so 20. 8. 2016, 10:00

Starší dorost FK Jablonec v prvním domácím utkání České ligy výrazně zvítězil nad celkem MFK Chrudim 7:1 (2:0). Hattrickem se blýskl Schön. Smutnou událostí zápasu byl v desáté minutě střet hlavami jabloneckého Mičky a hostujícího Švece, po kterém byli oba odvezeni záchrannou službou do nemocnice, kde si je ponechali. Zápas byl tak na sedmnáct minut přerušen.

Jablonec skóroval už v první minutě, kdy Jelínek dlouhým obloukem našel mezi zadáky hostů Schöna, který pak sám před brankářem poslal po zemi míč poprvé do sítě. V 6. minutě pronikl Tichý pravou stranou až k brankové čáře a jeho centr před branku Landfeld namířil hlavou těsně za zadní tyč. Chrudim zahrozila v 8. minutě, kdy vypálil Sejkora a Klement míč srazil na roh. Na druhé straně zase vystřelil Landfeld a brankář hostí Vymazal mu střelu chytil. V 34. minutě po rohu Chrudimi z pravé strany Linhart hlavou mířil nad branku. Druhou branku domácích vsítil Pleštil střelou z levého úhlu do tyče a do sítě. Prakticky vzápětí Jablonec zahrával zprava dva rohové kopy. Z prvního Petržilka namířil hlavou míč k přední tyči, ale gólman míč stačil odrazit na druhý rohový kop. Z něho Schön střílel po zemi těsně vedle pravé tyče mimo. Ve 43. minutě zopakoval Tichý svůj průnik ze šesté minuty a opět Landfeld jeho centr poslal do brankáře. V poslední minutě prvního poločasu Chrudim z rohového kopu mířila mimo branku.

Druhý poločas se odehrál za značné převahy domácích, kterou korunovali brankami. V 49. minutě se ještě neujala střela Landfelda a v 51. minutě ani Jelínka. Oba branku těsně minuli. Jelínek v 57. minutě přidal třetí branku, když využil přesnou přehrávku Petržilky obloukem za obranu soupeře. V 61. minutě přihrál Kováčik zprava před branku, kde Landfeld hlavou trefil levou tyč. Za pět minut nato Kováčik opět přihrál před branku osamocenému Schönovi, jemuž střelu brankář srazil na roh. Schön v 68. minutě přešel přes tři soupeře a zavěsil počtvrté. Z rozehrávky přišli hosté rychle o míč, zmocnil se ho Pleštil, který pravou stranou prošel do vápna, přihrál Schönovi a bylo to 5:0. Šestou branku vsítil střídající Hlůže v 71. minutě. Sedmý gól pak po přečíslení chrudimské obrany dal Kováčik v 73. minutě. V závěru utkání Jablonec polevil v koncentraci a umožnil tak hostujícímu Klikovi zaznamenat čestný úspěch v 82. minutě.