Dorost U19 v derby nestačil na Liberec

FK Jablonec FC Slovan Liberec
0:2
Česká dorostenecká liga, 22. kolo so 25. 3. 2017, 10:15

V sousedském derby podlehl starší dorost FK Jablonec v zápase 22. kola České ligy Slovanu Liberec 0:2 (0:1). Jablonec nedokázal proměnit několik nadějných šancí a naopak hosté z Liberce otevřeli skóre po pěkné kombinační akci a ve druhém poločase pak z převahy výsledek pečetili.

Ve 12. minutě byl vpravo od vápna faulován Haitl a následný trestný kop Jelínka našel hlavu Kováčika, jehož střelu liberecký brankář Franc rukou odrazil ke spoluhráči. Ten tak založil rychlý brejk k domácí brance naštěstí bez zakončení. V 18. minutě hosté zahrávali zprava trestný kop a míč mířící k zadní tyči jablonečtí odrazili. V 20. minutě Jelínek našel mezi zadáky soupeře Kováčika, kterému střelu po zemi Franc chytil. Jelínek pak za dvě minuty pálil dálky, ale branku netrefil. Ve 28. minutě zahrával liberecký Khun trestný kop z pravé strany a tečovaný míč změnil směr k zadní tyči, kde ho však Klement rukou odrazil na roh. V 30. minutě byl u pravé brankové čáry sražen Jelínek a trestný kop - silně zkrácený rohový kop - Smíšek napálil přímo do prvního soupeře. Za pár chvil znovu vpravo od vápna liberečtí opět faulovali, tentokrát Tešlára. Jelínkův trestný kop si pak cestu mezi tři tyče rovněž nenašel. V 34. minutě podnikli liberečtí rychlou akci pravou stranou a míč letící před branku hlavou usměrnil Prokš k zadní tyči Klementovy branky – 0:1. Pět minut před půlí se v šanci ocitl Hlůže, ale ta vyrovnání nepřinesla.

Ve druhém poločase se v 50. minutě do stoprocentní šance dostal Kováčik, který v úniku přešel přes soupeře a položil si brankáře, ale míč se bohužel odrazil od pravé tyče opuštěné branky. Hosté se poté postupně dostali do převahy, účinně mařili snahu jabloneckých, kteří se pak dopouštěli chyb. Jedna přišla v 58. minutě, kdy v oblouku vápna fauloval Bělina. Trestný kop Khun namířil vedle zdi mimo branku. V 72. minutě Liberec ze své akce ve vápně donutil Klementa vyběhnout z branky, míč ale nezískal, a naopak se ho zmocnil Gembický, který ho poslal z levého úhlu podruhé do domácí sítě. Na výsledku se už do konce zápasu i přes značnou snahu domácích nic nezměnilo.