Dorost U19 v prvním jarním kole prohrál

FK Náchod FK Jablonec
2:1
Česká liga U19 B, 17. kolo ne 18. 3. 2018, 10:00

V prvním jarním utkání České ligy dorostu jablonecký starší dorost nečekaně podlehl v Náchodě tamnímu FK 1:2 (0:1). Jablonec v mrazivém a zejména velmi větrném zápase nepředvedl dobrý výkon, nedokázal se účinně vyrovnat s těžkými podmínkami a i díky chybám nakonec nezískal ani bod.

Jablonec namísto, aby za silného větru rozehrával a kombinoval s míčem po zemi, naopak většinu rozehrávek a přihrávek posílal vzduchem, což bylo prakticky neúčinné. Při takovéto hře docházelo k řadě nepřesností, zbytečných osobních soubojů, vše s malým množstvím šancí k ohrožení jedné nebo druhé branky. V poslední minutě první půle přišel faul jabloneckých vpravo před vápnem. K míči se postavil domácí kapitán Pavlíček a střelou po zemi vlevo podél zdi poslal míč k pravé tyči jablonecké branky.

Po obrátce v 50. minutě šel Jablonec po žluté kartě domácímu hráči do přesilovky. Dostal se hned do šance, kterou domácí dokázali odrazit. Míče se zmocnil Pavlíček, který levou stranou postupoval rychle k brance hostí. Proti němu vyběhl Mazánek, ale v souboji s ním neuspěl, a Pavlíček pak z levého úhlu poslal míč po zemi o opuštěné branky – 2:0. Jablonec se snažil gólově uspět a měl k tomu několik příležitostí. Ujala se až ta v 65. minutě. Šimůnek delším obloukem přeloboval domácího gólmana. Pak přišla snaha jabloneckých rychle vyrovnat a snad i skóre otočit a na druhé straně zase snaha domácích nedovolit soupeři takto uspět. A to se domácím nakonec podařilo.

"V prvním hraném jarním mistrovském utkání jsme bohužel nenavázali na poslední výkony z přátelských utkání. V utkání jsme neplnili to, co jsme chtěli. Jsem velmi zklamán, podali jsme velmi slabé individuální výkony a i jako tým jsme působili velmi bojácně. Nenašel se skoro nikdo, kdo by dokázal strhnout zbytek týmu. Náš pohyb byl slabý, pomalé přihrávky, nebyli jsme dostatečně agresivní v osobních soubojích. Jsem velmi zklamán, takto si nepředstavuji naše výkony. Uvidíme, jestli se dokážeme poučit,  a věřím, že výkony i hrou napravíme tento výpadek," hodnotí první jarní duel trenér Jablonce Michal Kolčava.