Duel s FSV Frankfurt skončil remízou 2:2

FK Jablonec FSV Frankfurt
2:2
Přátelská utkání, přát. so 4. 7. 2015, 17:00

První utkání na soustředění v Rakousku jsme odehráli v sobotu proti FSV Frankfurt. Utkání skončilo remízou 2:2.

V tropickém počasí s teplotou vysoko nad 30 stupňů jsme se soupeřem hráli opatrně a snažili se prosadit do blízkosti branky. Slušnou příležitost měl po dvaceti minutách Ján Greguš z trestného kopu, ale branku těsně minul okolo levé šibenice. Pak přišla vedoucí branka Frankfurtu, kdy míč propadl k Engelsovi a tečovanou střelou překonal Bártu - 0:1.

Jablonec úřadoval v následujících minutách. Nejprve se po rohovém kopu přesně trefil hlavou Vít Beneš a o chvilku později využil rychlý přechod na soupeřovu polovinu hřiště hbitý Crnkić a otočil vývoj skóre - 2:1. Tak skončil i první poločas.

Do druhého poločasu naskočila obměněná sestava a hned po začátku druhého dějství jsme mohli vedení navýšit. Karavajev precizně přesprintoval soupeře na levé straně a našel u branky Stanislava Tecla, který se před brankářem snažil o zakončení na zadní tyč, ale branku těsně minul. V 66. minutě pak přišel dlouhý nákop na naší polovinu, kde se prosadil útočník Perdedaj a vyrovnal na 2:2. Jablonec pak ještě prostřídal několik hráčů, ale na vítězství to nestačilo. Oba celky však musely bojovat nejen s protihráči, ale i s velmi nepříjemným počasím, které stálo hráče spoustu sil. Navíc v plné přípravě.

"Byl to typicky přípravný zápas. Takový první test na soustředění. Myslím si, že první poločas byl z naší strany velice slušný. Byť jsme dostali gól a prohrávali jsme, tak jsme to dokázali rychle otočit na 2:1. Ve vstupu do druhého poločasu jsme měli velkou šanci, ale nedali jsme to na 3:1. Soupeř pak zvýšil aktivitu a podařilo se mu vyrovnat po dlouhém nákopu, kdy jsme nepokryli útočníka. Ve zbylém čase byl na obou stranách úbytek sil z důvodu velkého vedra. Hra neměla tempo, už to bylo takové rozkouskované a dospělo to k remíze," hodnotí sobotní duel trenér Jaroslav Šilhavý.