Důležité tři body těšily kabinu

FK Jablonec FC Zlín
HET liga, 5. kolo ne 27. 8. 2017, 16:00

První tříbodová injekce v sezoně v sezoně potěšila hráče i fanoušky. Utkání se Zlínem hodnotí oba skórující útočníci Stanislav Tecl a Ondřej Mihálik, svůj postřeh přidává i bývalý hráč Tomáš Čížek.

Mihálik: Naše výkony nejsou vůbec špatné, ale chtělo to vítězství

Zaznamenali jste své první vítězství v sezóně. Jak moc je důležitá tahle výhra?

Hrozně moc, protože si myslím, že jsme na ní čekali hrozně dlouho. Těch bodů jsme měli málo na to, jaké jsme podávali výkony. Myslím si, že ta dnešní výhra byla zasloužená a jsme rádi, že jsme to konečně zlomili a ty tři body máme.

Hosté měli hned v úvodu stoprocentní šanci.

Máte pravdu. Hráč soupeře překopl zblízka bránu a ta šance je asi bude hodně dlouho mrzet. Potom jsme však dali góla a hru jsme už kontrolovali.

Stalo se to i v zápase s Duklou. Čemu to přičítáš?

To opravdu nevím. Ale asi to je začátečnická nekoncentrovanost. Hlavně jsme měli štěstí, že to Železník nedal, asi by se zápas vyvíjel možná jinak.

V druhé půli jsi přidal druhý gól. Jak jsi to viděl?

Bylo to na začátku poločasu, oni byli asi ještě myšlenkami v kabině. Byl jsem čerstvý, tak jsem šel na risk mezi obránce a Vojta (Kubista) mi to tam skvěle přihrál. Já jsem o poločase dostal instrukce od našich trenérů, abych to dával gólmanovi mezi nohy. Mířil jsem to tam a jsem rád, že to vyšlo.

V pěti zápasech jsi dal tři góly, což není špatné.

Jsem za ně rád, ale takhle bych to neviděl. Jsem rád za každý gól, který dáme a je jedno, kdo ho dá.

V kabině asi panuje po prvním vítězství radost.

To určitě. Hlavně doufám, že se tímto odrazíme od remízových zápasů. Myslím si, že naše výkony nejsou vůbec špatný a na tohle vítězství musíme navázat po reprepauze v Ostravě.

Tecl: Pro nás bylo důležité získat tři body

Hned v úvodu měli hosté velkou šanci.

Tohle se nám stalo už v předcházejícím zápase s Duklou. To už se příště nesmí stát. Po dvaceti vteřinách mohl Maso (Masopust) dát gól, když šel sám na brankáře, ale ani z toho nebyla branka. Pak jsme ještě do poločasu měli další šance a mohli jsme vyhrát větším rozdílem, ale na druhou stranu jsme chtěli získat tři body, které jsme potřebovali, což se podařilo. A jsem také rád, že jsme udrželi na našem kontě nulu.

Mohl bys popsat ten tvůj gól?

U přední tyče zůstal hráč Zlína a ostatní vybíhali. Pak přišel pěkný centr od Jankoviće, který šel na zadní tyč a já jsem to tam jenom doťukával do prázdné brány.

Takže velká spokojnost?

To určitě. Už v předcházejících zápasech jsme nehráli špatně. Bohužel jsme z nich získali pouze tři body. Dnešní vítězství nám před reprezentační pauzou hodně pomůže.

Tohle vítězství jsme moc potřebovali, řekl po zápase bývalý hráč Jablonce Tomáš Čížek

Tomáši, vyhrálo se, takže spokojenost?

Určitě. Spadly tam góly a je důležité, že jsme vyhráli. Navíc si myslím, že diváci viděli rušný a zajímavý fotbal. Ale zaplať pánbůh, že jsme hned v začátku přežili snad tisíciprocentní šanci. Bylo to tak i v zápase s Duklou a tohle by se klukům stávat nemělo. Nakonec jsme dali dva hezké góly, takže spokojenost.

Už v první půli měli domácí proměnit asi dvě tutové šance.

Je to tak. I když soupeř měl více ze hry, tak šance jsme měli my a je škoda, že jak Standa Tecl, tak i Maso (Masopust) je neproměnili.

V úvodu druhé půle dal Jablonec na 2:0 a pak se trochu zatáhl.

Hned z první akce to Pišta (Mihálik) vyřešil výborně a dal gól, což celému mužstvu psychicky pomohlo. Po druhé brance jsme hráli zkušeně. Nechali jsme hrát Zlín, ale ten se prakticky k ničemu nedostal a jen škoda, že nám nevyšlo pár dobrých brejků, ale chybělo tomu zakončení. Pak přišlo i vyloučení a po něm byl Zlín bezzubý.

I když domácí i v předcházejících zápasech hráli dobře, až dneska přišlo první vítězství.

Máte pravdu. Dnešní domácí výhra je hodně cenná hlavně na psychiku před reprepauzou. Vítězství jsme moc potřebovali a kluci si ho dobrým výkonem zasloužili.