Finále vyhrál v penaltovém rozstřelu Liberec

FK Jablonec FC Slovan Liberec
1:2
Pohár FAČR, F st 27. 5. 2015, 18:00

Až do penaltového rozstřelu dospělo středeční finále v Mladé Boleslavi. Tam byl šťastnější Liberec a může se radovat z pohárového triumfu. Náš celek ale nemusí smutnit. Jsme třetí v lize a čeká nás 3. předkolo Evropské ligy. Děkujeme za podporu!

Začátek finálového utkání nabídl aktivní vstup Liberce, který v úvodních minutách hýřil aktivitou. První vážnější situace ale byla před brankou Slovanu. Do vápna se v 11. minutě dostal Martin Doležal a obránce Pokorný našeho střelce atakoval na hranici pravidel. O chvíli později zahrozil také Liberec. Po rohovém kopu ve 13. minutě hlavičkoval Delarge a trefil břevno!

Jablonec se po úvodní slušné pasáži Liberce dostal více do hry a dostávali jsme se do dobrých příležitostí. Ve 38. minutě se do zakončení dostal Martin Doležal a trefil bránícího Pokorného. Následný rohový kop pak znamenal vedení 1:0! Centr do vápna prodloužil za sebe Filip Novák a Martin Doležal si počíhal na zadní tyči a poslal nás do vedení!

V závěru první půle pak měl dvě šance Vít Beneš. Zejména první zakončení mělo gólové parametry, ale jeho hlavičkový pokus, který mířil do sítě, na poslední chvíli vyhlavičkoval Šural!

Druhý poločas pak začal dvěma šancemi Liberce. Šural našel ve vápně Delargeho, který netrefil prakticky odkrytou branku. Liberec se vehementně snažil o vyrovnání a byl také aktivní na míči. Nám se naopak nedařilo najít více klidu ve hře a brejky jsme nedotáhli do dobrého zakončení.

V závěru nás pak Liberec potrestal. V 86. minutě poslal dlouhý míč na naší branku Sus a Bakoš jej dokázal procedit do naší branky. V závěru nám pak nepomohly k vítězství ani dvě standardky. Zápas tedy dospěl do penaltového rozstřelu, kde byl Liberec úspěšnější a získal tak svou další pohárovou trofej.