Herně lepší, ale chybí výsledky, shodují se hráči

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
ePojisteni.cz liga, 8. kolo pá 23. 9. 2016, 20:15

Zlepšený herní projev v páteční předehrávce proti Mladé Boleslavi na body nestačil. Utkání hodnotí skvěle chytající brankář Vlastimil Hrubý a zaskakující stoper Vojtěch Kubista.

Herně jdeme nahoru, ale chybí tomu výsledky, říká po zápase brankář Vlasta Hrubý

Góly padly do tvojí sítě po rychlých brejcích a centrech. Můžeš prozradit, jak jsi je viděl?

Samozřejmě negativně. Při prvním gólu jsme prospali náběh za obranu, prohráli následný souboj a jejich útočník šel na mě v podstatě sám. A ten druhej gól, to byla smůla. Centr na zadní tyč a hráč Boleslavi tvrdě vystřelil. Bohužel jsem tam nestačil dát ruce a dostal jsem přímo do obličeje a pak se to odrazilo do brány.

Dal se nějaký gól chytat?

Každá střela se dá chytit, ale bylo to těžké. A když k tomu máte smůlu jako při druhé brance a hosté trošku štěstíčka, je to na houbec. Škoda, že se to neodrazilo někam do tyčky nebo ven. Míče jsem se dotknul, bohužel však padl do brány.

Je to pro tebe jako pro brankáře o to těžší, že před sebou nemáš trojici zkušených stoperů, jako je Pernica, Beneš nebo Kysela?

Samozřejmě to teď nějak lepíme, protože máme tři stopery mimo a je vždycky lepší, když obranná čtveřice hraje nějakou dobu pospolu. Hráči jsou sehraní a jsou tam i nějaké automatismy. Ti hráči, kteří tam teď hrají, jsou typologicky jiní, ale kvůli zranění tam bohužel musí hrát a než se sehrají, nějakou dobu to potrvá.

Těch zranění je víc než dost, to musí být, když to tak přeženu, na palici.

Máte pravdu, postihlo nás to až moc. Už na konci minulé sezóny tam byla nějaká zranění a taky chybělo dost kluků, ale teď v tom pokračujeme dál. Tohle jsem ještě nezažil. Těžko říct, čím to je, to je asi otázka pro jiné.

Od druhého kola čekáte na vítězství. Jaká je nálada v mužstvu?

Špatná… Nevyhráváme, někdy to sbíráme po jednom bodu a to je prostě málo. Je lepší dvakrát prohrát a dvakrát vyhrát než remizovat. Máte pak víc bodů a máte z toho větší radost. Teď potřebujeme nějaké utkání, kde to zlomíme za každou cenu. Věřím, že nějaká šňůra už musí přijít, protože si myslím, že výkon mužstva jde nahoru.

Když jste vyrovnali, tak se zdálo, že místo aby vás gól povzbudil, tak začali hrát Boleslavští.

Je to pravda. Ono to všechno začalo tou neproměněnou penaltou, ale pak jsme dali gól. Místo toho, abychom zabrali a trošku nás to nakoplo, tak nám v podstatě Boleslav chodila do brejků, měla asi tři, čtyři vyložené šance a z jedné nám dala gól.

Dá se říct, že sis dneska zachytal. Tři, čtyři další šance jsi zlikvidoval.

Asi máte pravdu, Je sice hezké, že jsem si zachytal, ale 2:1 jsme prohráli a je to k ničemu.

Podruhé jsi sledoval neproměněnou penaltu. Radíš hráčům, kam to mají kopat?

Ne, do toho jim nemluvím. Každej má své provedení a stejně se rozhodne v danej okamžik, kam to dát. Já si myslím, že když se to kopne dobře a chytne tu stranu, tak to je pro gólmana těžké. Teď jsme měli za poslední čtyři nebo pět zápasů dvě penalty a ty jsme neproměnili. Se Slováckem nás to stálo dva body. Kdybychom dneska proměnili penaltu, tak se ten zápas taky mohl vyvíjet jinak.

Zdá se, že váš výkon jde nahoru, ale výsledky nepřichází.

Už v Jihlavě se ukázalo, že soupeře dokážeme po zemi přehrát a dneska to bylo ještě lepší. Herně jdeme nahoru, ale pořád tomu chybí výsledky.

Na stoperu zaskakoval Kubista, kde hraje, neřeší

V páteční předehrávce se nehrál vůbec špatný fotbal, ale body scházejí.

Mrzí to hodně. Dneska jsme předvedli po herní stránce teď na podzim asi jeden z nejlepších výkonů. Zamrzí to hodně. Mohli jsme proměnit penaltu, přesto jsme se dostali k vyrovnání na 1:1. Bohužel po naší ztrátě jsme inkasovali druhou branku, což mrzí.

Byl největší problém v rychlých brejcích soupeře, kterými hodně zlobil před čtrnácti dny i na Spartě?

Byli jsme připraveni na Mebrahtua s Chramostou, kteří si hledají prostory na ofsajd lajně. K nějakým brejkovým situacím se samozřejmě dostali. My jsme si už v 8. minutě nepohlídali klíčový moment a hned jsme prohrávali, zápas pro nás začal špatně, těžko to pak naháníme.

Nastoupil jsi na ne úplně obvyklém postu stopera, byl to pro tebe nějaký problém?

Už v minulosti, když se něco stalo, tak jsem na stoperu zaskakoval. Zas takový problém to není, jsem spíš rád, že hraju a jestli je to na stoperu nebo ve středu zálohy, to vůbec neřeším.

Je ale pro tým určitě zásadní, že mu chybí hned dva zranění stopeři.

Samozřejmě, je to pro nás klíčové. Oba velmi důležití hráči na pozici stopera jsou zranění. My ostatní hráči, co tu šanci dostaneme, se je musíme snažit nahradit a makat na sto procent.

Na výhru už čekáme od druhého kola. Co nejvíce Jablonci chybí, aby začal opět sbírat body?

Je to složité, když máte takovouhle dlouhou šňůru, kdy se nedaří, herně ale hlavně výsledkově. Těžko se to zvedá, my se každý týden snažíme připravit na další zápas a pokoušíme se to zlomit. Věřili jsme i dnes, bohužel se to nepodařilo. Musíme o to víc pracovat a soustředit se na další zápas.

Do not vám nehraje ani rozsáhlá marodka. Čím to je, že má tým tolik zraněných?

V takhle velkém počtu jsem to snad také nikdy nikde nezažil. Těžko hledat příčiny v čem to je. Bohužel to tak je a my se s tím musíme nějak vypořádat.