Hodnocení zimní přípravy dorostu U16

Dorost U16 odehrál během zimy sedm zápasů, ve kterých padalo hodně branek. Přípravné období zhodnotil trenér týmu U16 Marcel Och.

Trenér Marcel Och

"Zimní přípravu bych po herní stránce mužstva hodnotil kladně. V každém utkání se nám zlepšoval náš herní projev. Oproti podzimu má naše mužstvo "tvář" a je na první pohled vidět, co a jak chceme hrát. V týmu je řada šikovných hráčů, na kterých lze stavět naši hru. Týmový výkon jde dopředu a vidím, že kluci začínají chápat, jak důležitý je ve fotbale "tým" a práce jeden za druhého. V rámci tréninkového procesu jsme absolvovali několik tréninkových jednotek spinningu, crossfitu a sehráli jsme řadu těžkých utkání, z nichž nejpovedenější bylo proti Bohemians.

Stále jako na podzim se však potýkáme s malým počtem hráčům, několik kluků ukončilo fotbalovou činnost z nepochopitelných důvodů a začali se věnovat jiným aktivitám. Na druhou stranu je dobře, že nám v kádru zůstalo zdravé jádro hráčů, kteří mají fotbal a náš klub opravdu rádi. Několik hráčů nám zkvalitnilo ročník v průběhu zimní přípravy a v průběhu jara by měli přijít další hráči, tak doufám, že se kádr ustálí.

V zimě také došlo k úpravám a zkvalitnění tréninkového procesu a může za to propojení ročníků mladších dorostů, kdy některé tréninkové jednotky trénujeme dohromady. Velmi dobrý krok, protože mladší hráči se mají vždy co přiučit od starších. Těším se na jarní část soutěže a vím, že bude povedenější než ta podzimní."

Přehled výsledků v přípravě

Pardubice U17 – FK Jablonec 12:0 (5:0)

FK Jablonec – Bohemians 2:3 (1:1)

FK Jablonec – SMS Lodz 1:4 (0:4)