Hráči byli nakonec za bod z Boleslavi rádi

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
0:0
ePojisteni.cz liga, 22. kolo pá 31. 3. 2017, 20:15

Včerejší vydřený bod ze hřiště Mladé Boleslavi hodnotí v pozápasových rozhovorech brankář Roman Valeš a středopolař Tomáš Hübschman.

Roman Valeš: Bod je pro nás cenný

Utkání nakonec skončilo remízou. Takže spokojenost?

Každá nula potěší, obzvlášť odsud. Boleslav má kvalitní mančaft a bod je pro nás cenný.

Jak si viděl průběh zápasu?

Boleslav začala hrát dobře a asi třicet minut nás mačkala. Až ke konci poločasu jsme tam zkoušeli něco vytvořit a byli jsme víc odvážní. Druhá půle byla z naší strany lepší, ale Boleslav měla určitě víc ze hry a 0:0 musíme dneska brát.

Kdyby se vám podařilo vyhrát, tak jste ještě zabojovali o páté pohárové místo. Je pro vás bod z tohoto hlediska dostačující?

Tak kdybychom udělali tři body, tak bychom se pátému nebo čtvrtému místu přiblížili. Ale na druhou stranu musíme brát v potaz kvalitu soupeře.

Kdy ti v utkání nejvíc zatrnulo?

V závěru zápasu při té hlavičce. Z rohu to prodloužil boleslavský hráč a hlavička proletěla těsně vedle tyče, což jsem rád.

Jaký si v té chvíli měl pocit?

Ono to bylo tak rychlé, že na nějaké pocity nemáte čas. Ale je fakt, že jsem si pořádně oddychnul.

Jak velký byl rozdíl mezi zápasem s Jihlavou, kterou jste porazili 5:0 a tím dnešním?

Největší rozdíl byl v soupeři. Jihlava u nás hrála o záchranu a je v křeči, zatímco Boleslav hraje nahoře a mají kvalitní tým.

Tomáš Hübschman: Hrát jsme trošku začali až po třiceti minutách

Vezete si domů bod. Jaké máš ze zápasu pocity?

Těžko říct… Bod je pro nás asi dobrej, protože jsme si příležitosti prakticky nevytvořili. Navíc v závěru jsme měli štěstí, kdy si soupeř vytvořil velkou šanci, takže bod bereme, i když na druhou stranu je to pro nás málo.Myslím si, že jsme měli soupeře od začátku napadat, aby neměl tolik času na kombinaci. Ve druhé půli jsme se o to trošičku snažili a i rozehrávka odzadu byla lepší, ale do nějakých vyložených šancí jsme se nedostali.

Domácí vás hlavně do třicáté minuty tlačili.

Je to tak. Chtěli jsme si na ně počkat, ale spíš jsme na ně čekali nějak moc. Bylo to od nás pasivní, až to někdy přišlo jako čekání na gól. Ale naštěstí jsme to přestáli a soupeř taky moc vyložených šancí neměl. Po třiceti minutách jsme začali trošku hrát, rozhejbali jsme to a bylo to lepší. Ale že bychom měli nějaké vyložené šance, to ne.