Hráči litovali se Sigmou ztráty dvou bodů

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
HET liga, 24. kolo so 14. 4. 2018, 16:00

Jablonecká ofenzíva v sobotu poprvé na jaře neskórovala, když ztroskotala na výtečném brankáři Sigmy Olomouc Miloši Buchtovi. Sobotní klání hodnotí útočník Jan Chramosta a záložník Matěj Hanousek.

Tenhle zápas jsme měli vyhrát, bohužel nás vychytal brankář hostů, konstatoval smutný Honza Chramosta

Proč si myslíš, že zápas nakonec skončil 0:0?

Protože jsem dřevák… Tým na mě spoléhá a já sám jsem tam několik šancí zahodil. Prostě jsme z nich nebyli schopni dát aspoň jednoho góla a proto jsme nevyhráli.

Co tomu scházelo? Víc klidu, nebo co?

Já bych ani neřekl, že víc klidu. Ale oni měli vynikajícího gólmana. Třeba při té mé první šanci jsem ho pouze nastřelil, když dobře vyběhl a při té druhé tam zázračně vytáhl zase ruku. Bohužel, mrzí mě to. Tenhle zápas jsme ztratit neměli.

Jejich brankář četl velmi dobře hru, několikrát tam dobře vyběhl.

Je to tak. Myslím si, že to byl dneska jednoznačně jeho zápas, i dalším klukům tam toho dost vychytal. Jen díky tomu, že ho měli, tak si odváží bod.

Takže remíza je nakonec ztráta?

Jednoznačně, protože jsme si vítězství za průběh utkání zasloužili. Po zápase bylo vidět, jak hráči Olomouce popadali na zem a radovali se z bodu…

Dneska si odehrál jubilejní dvoustý zápas a v hledišti si měl i svého dědu, ale vítězství nepřišlo.

Škoda. Děda jezdí na každej zápas, v tom bych žádnou specifikaci neviděl. Bohužel jsme ho nepotěšili a ani všechny fanoušky Jablonce.

Takže na ten jubilejní zápas asi rychle zapomeneš?

No, nebudu na něj vzpomínat v dobrém.

Jak si viděl mužstvo celkově?

Myslím si, že jsme hráli dobře a určitě jsme si zasloužili vyhrát.

Ztratili jste, takže jste trošku nahráli Spartě a Liberci.

Tabulka nahoře je hodně vyrovnaná a každá ztráta bolí. Kdybychom po dnešku měli o dva body víc, tak by se nám určitě i líp dýchalo.

Po sérii vítězství přišly dvě remízy, ale hlavu dole určitě nemáte.

To určitě ne. Do konce ligy chybí ještě šest kol a pořád jsme ve hře. Ale je vidět, že se na nás soupeři připravují víc a vědí, že nás nemůžou podcenit. Bohužel jsme dneska nepotvrdili dobrou hru a neproměnili šance. To byl kámen úrazu.

O účast v evropských pohárech budeme bojovat až do konce, řekl odhodlaně Matěj Hanousek

Jak si viděl zápas?

Myslím si, že utkání mělo dobrou úroveň. Z obou stran se hrál otevřený fotbal a fanouškům se to muselo líbit víc než trenérům. V poli to bylo celkem vyrovnané, ale na šance jsme vysoko vyhráli. Měli jsme i hodně standardek, bohužel jsme ani jednu nevyužili.

Konečný výsledek je 0:0, je to asi zklamání.

Určitě jsme k vítězství měli blíž, ale neproměnili jsme několik vyložených šancí, takže to nakonec musíme brát tak, jak to je.

V závěru zápasu tam na tebe byl faul, po kterém došlo k vyloučení hostujícího hráče. Můžeš tu situaci popsat?

Šel jsem do rychlého brejku a chtěl jsem udělat kličku, ale Texl už nemohl hrát balon, tak mě zezadu fauloval. Byl to takový taktický faul a myslím si, že šel ven správně. Hráč když nemůže hrát balon a zezadu fauluje, tak by měl být vyloučen a to se stalo.

Vaše vítězná série se teď dvakrát přerušila. Co se stalo?

Je to samozřejmě trošku o štěstí. Na druhou stranu si nemůžeme hrát na to, že jsme Real Madrid a že budeme všechno vyhrát 5:0. Liga je strašně vyrovnaná, a zatímco jsme v předcházejících zápasech měli trošku štěstí v tom, že nám tam všechno padalo, tak v těch dvou posledních tomu tak není a je to škoda.

Stále jste ve hře o evropské poháry.

No jasně a budeme o to bojovat až do konce. My flintu do žita neházíme a v příštích zápasech se ukáže, jestli na to máme nebo ne. Navíc máme před sebou ještě důležité pohárové utkání a tam bychom také chtěli uspět.