prosinec

Hráči navštívili také jabloneckou nemocnici

Jako každý rok hráči FK Jablonec po skončení sezóny přispěchali s dárečky do jablonecké nemocnice. Minulý týden tam pozdravili pacienty na pediatrickém oddělení a oddělení CEDR.

Dvojice zkušených hráčů Michal Špit - Tomáš Hübschman se nejdříve objevila na Centru doléčování a rehabilitace v jablonecké nemocnici. Oddělení provozuje 30 lůžek následné péče a na setkání s fotbalisty se všichni pacienti i s personálem hodně těšili. Po společném uvítání předal kapitán mužstva Tomáš Hübschman dárky za celou kabinu a v průběhu improvizovaného vystoupení dětí z mateřské školy se pak oba hráči přidali i při společném zpěvu vánočních koled. "Bylo to moc fajn dopoledne. Překvapilo nás, jak nás s Michalem všichni vřele přivítali a připravený program jsme si oba užili. Snad jsme svou přítomností udělali radost všem pacientům i personálu celého oddělení. Na dárky se skládala celá kabina a jsme rádi, že jsme mohli takhle před Vánoci přispět na dobrou věc," přiznal Tomáš Hübschman.

Příjemná atmosféra doprovázela i následnou návštěvu fotbalistů na pediatrickém oddělení. Tam pro změnu zavítali Michal Bárta, Lukáš Masopust a Ján Greguš. Také oni měli stejně jako spoluhráči na oddělení CEDR s sebou dárky pro celé oddělení v podobě výtvarnických pomůcek. "Bylo nám moc líto všech dětí, které musejí s různým zraněním či nemocí trávit delší čas na lůžkovém oddělení. Věřím, že jsme je svou návštěvou potěšili a trochu jim zpříjemnili dlouhé chvíle v nemocnici," řekl za všechny Lukáš Masopust. Hráči ještě každému pacientovi předali drobné dárečky jako památku na zajímavé setkání.