Hráči oslavovali kapitánovu první českou trefu

Vítězný pokřik z jablonecké kabiny po hladké výhře 4:0 ve Zlíně se nesl v duchu první české trefy kapitána Tomáše Hübschmana. Zápas hodnotí náš kapitán a po dlouhé době skorující Lukáš Masopust.

Tomáš Hübschman se dočkal prvního českého gólu

Dlouhé čekání na první český gól je konečně u konce ve 201. zápase. Určitě máš radost, že ti to tam už konečně spadlo.

Jsem rád. Neřekl bych ale že to je pro mě nějaká velká událost. Jsem spíš rád za kluky, že jsme to tady ve Zlíně zvládli. Oni mi přáli ten gól asi víc, než jsem si ho přál já samotný. Jsem rád, že už to máme za sebou a teď se budeme soustředit jen na zápasy.

Bylo to časté téma hovorů v kabině?

Spíš to bylo téma od prvního jarního kola, kdy jsem měl doma proti Teplicím jednu velkou šanci a další pološanci. V tu chvíli se o tom začalo dost mluvit, předtím se to ani moc neřešilo.

Vsítit ten toužený gól bylo nakonec docela snadné ne?

Dá se říct, byl to odražený balon. Jen jsem dobíhal a snažil se trefit bránu.

Ještě předtím si tam měl další dobrou šanci na skorování, ale tvou hlavičku mířící pod břevno brankář stačil vytlačit.

Trefil jsem to a jen čekal, jestli se tam brankář dostane nebo ne. Bohužel stihl to, vytáhl to a z mého pohledu už se s tím nic víc dělat nedalo.

Neříkal sis při té první šanci, že je to už trochu k vzteku?

Když teď chodím na standardky a rohy, těch možností, tečí, odrazů je samozřejmě víc, než když stojím na půlce a zajišťuju to. Věřím v to, že vždy z toho může být možnost, když jdu na standardku, že se to při ní může ke mně nebo ode mě odrazit.

Co tě bude první český ligový gól stát do klubové pokladny?

Vzhledem k tomu, že já jsem pokladník, tak věřím, že si to dokážu ošéfovat (smích). Ne vážně, myslím že mě to bude stát jako každého jiného hráče. Nebudu mít žádnou úlevu, spíš možná přidám.

Na začátku kariéry si hrál i za Zlín. Není to trochu symbolické, že jsi střeleckou smůlu protrhl právě tady?

Trošku symboliky v tom možná bude. Určitě nejsem spokojený, že jsem tu branku dal zrovna Zlínu, protože tady mi dali tu možnost hrát druhou ligu v nějakých sedmnácti letech. Tady jsem začal a bohužel pro ně se mi zrovna tady povedlo dát tu mojí první branku. Je to tady pro mě asi město, kde s něčím začínám.

Neměli jste obavu, co se Zlínem udělá výměna kouče?

Je to nepříjemné, pro ten tým je to vždy nějaký impuls. Může to být mnohem větší motivace, třeba i pro hráče, kteří nehrávali pod starým trenérem a dostanou novou příležitost. Z tohoto pohledu to mohlo být pro nás nepříjemné. Ale jsme rádi, že se tak nestalo a zvládli jsme to.

Jaký byl terén?

Nebyl jednoduchý. Počasí je jaké je, podle toho vypadá i terén. Bylo to tvrdé a dost to skákalo. Moc na fotbal po zemi to nebylo, ale snažili jsme se hru zjednodušit a dobře atakovat. Sami jsme si to moc vzadu nekomplikovali a těžili jsme spíš z chyb soupeře.

Co pro náš tým znamená dnešní jasná výhra?

Těžko říct. Ve středu nás čeká pohár a je potřeba se na něj důkladně připravit. Pak se vrátíme zápasem s Ostravou do ligy. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet, chtěli bychom se do těch pohárů dostat i přes ligu. Ale pohled na tabulku mluví jasně, není tam jednoduchá situace a nejsme tam sami, kdo se tam chce dostat. Musíme jít prostě zápas od zápasu a nejdříve ve středu zvládnout pohárové utkání. Může se stát, že se nám bude dařit bodově i v lize a povede se nám to i přes ligu.

Člověku se to líbí i na tom hřišti, usmíval se Masopust

Zápas ve Zlíně dopadl na výbornou, byli jsme hodně silní na balonu.

Přesně, hlavní v první půli si myslím, že to od nás bylo dobrý. V druhé půli jsme si to dobře pojistili, po těch prvních deseti minutách druhého poločasu jsme vedli už 4:0, pak už jsme to dohrávali a spíš to lítalo hodně vzduchem. Zlín to začal hodně nakopávat a my jsme jim to vraceli zpátky.

Asi málokdo čekal čtyřbrankové vítězství na půdě, kde se moc nevyhrává.

Ono to nebylo jednoduché. Měli jsme štěstí, že jsme dali dva góly v první půli. Druhou půli jsme to pojistili a byli jsme psychicky na koni, pro Zlín už to pak bylo těžké.

Osobně si dlouho neskoroval, ale dneska ti ten lob vyšel mazácky.

No děkuju. Šel jsem na gólmana, chtěl jsem to dát na zadní tyč a trochu to lobnout. Ani si přesně nepamatuju, jak to tam prošlo, ale jsem hrozně rád, že to tam konečně padlo.

Byl právě tvůj gól na 3:0 byl na začátku druhé půle zlomový pro vývoj zápasu?

Asi jo, protože padl právě chvíli po začátku druhého poločasu, což bylo super. Tam jsme je asi definitivně dorazili.

Máme devět bodů ze tří jarních zápasů, evidentně jste v laufu.

Každému se hraje dobře když se vyhrává. V kabině se udělá taková pohoda, je to pak hodně příjemné. Musíme furt pracovat takhle dál. Ty poslední tři zápasy jsme odehráli fakt slušně. Je to příjemné, člověku se to líbí i na tom hřišti.

Přispívá i trenér Rada k současné pohodě nebo vás stále drží pod tlakem?

Jasně že i on umí udělat pohodu, je sice temperamentnější, ale on to myslí v dobrém.

Měli jste obavy ze změny kouče na zlínské lavičce?

Člověk neví, jak to bude pak přesně vypadat, což ta změna trenéra většinou přináší. Ale byl tam zhruba dva dny, za které toho moc změnit nejde. Každopádně takový ten impuls tam byl, bylo to ošemetné, ale naštěstí jsme to dobře zvládli.

Pamatuješ si někdy venkovní zápas s takhle vysokým vítězstvím?

Ty brďo. To snad nepamatuju.

Zkusíme to ještě na poháry?

Je jasné, že se chceme dívat nahoru. Půjdeme zápas od zápasu a jak to bude vypadat, to se uvidí.

Všichni jste měli evidentně velkou radost z prvního českého gólu vašeho kapitána Tomáše Hübschmana.

On tam měl už proti Teplicím dva tři dobré pokusy. Všichni mu to hrozně přejeme. On to i na tréninku uklízí dost slušně a i z dálky a tak, takže bylo jen otázkou času, kdy to u něj přijde.