Hráči strávili odpoledne s místními hasiči

FK Jablonec FC Hradec Králové
Synot liga, 23. kolo pá 10. 4. 2015, 18:00

V průběhu reprezentační přestávky si hráči ligového týmu zpestřili přípravu návštěvou jablonecké hasičské stanice. V rámci projektu „Jablonec hasičům“ strávili příjemné čtvrteční odpoledne v doprovodu profesionálních hasičů.

Celý tým včetně trenérského štábu se podíval do míst, kde jablonečtí hasiči tráví celou svoji 24hodinovou službu. Během moderované prohlídky stanice se hráči dozvěděli, jak probíhá výjezd hasičů při poplachu, zblízka obdivovali technické vybavení zásahových vozidel i dokonalé zázemí denních hasičů.

Více o kampani Jablonec hasičům čtěte v tomto článku.

Vybraní dobrovolníci si na vlastní kůži vyzkoušeli náročnost hasičského řemesla. Vít Beneš s Milanem Mišůnem zachraňovali figurínu mužské váhy v modelových podmínkách výcvikového polygonu. Několik dalších odvážlivců se nechalo vyvést výsuvnou plošinou do výšky 42 metrů a trochu zábavnější vložku pak obstarala jízda veteránským vozem Praga z roku 1918. Pestrý program pak doplnila soutěž mezi třemi zahraničními hráči Jablonce v hasičském sportu. Nermina Crnkiće s Josém Romerou porazil v běhu se závažím a hadicemi o pár vteřin Ruslan Mingazov a odnesl si symbolickou cenu z rukou plk.Ing. Petra Bartoně.

Právě řediteli územního odboru plk.Ing. Petru Bartoňovi a dalším činovníkům stanice HZS v Jablonci vděčí celé mužstvo za perfektní akci a příjemné přijetí a pohoštění na samotný závěr. Celý projekt „Jablonec hasičům“ vyvrcholí při nejbližším domácím utkání SYNOT ligy v pátek 10. dubna od 18:00 hodin.

Author Štěpán Hanuš