Hráčům i fanouškům scházely i přes vítězství další góly v síti Vysočiny

FK Jablonec FC Vysočina Jihlava
2:0
Synot liga, 5. kolo so 23. 8. 2014, 17:00

Jako zasloužené vítězství, které však mohlo být dosaženo i vyšším skóre označili tři body nad Vysočinou Jihlava záložník Daniel Silva Rossi i bývalý hráč Jablonce Jan Thorovský.

Rossi se snažil ve vápně hledat prostor. Ze svých šancí rozezvonil jen tyč.

Jak těžký byl dnešní zápas?

Každý zápas je těžký, zvláště když sem přijede soupeř, který ještě nezískal body. Myslím si, že Jihlava hrála dobře hlavně v prvním poločase. Snažili se hrát na brejky a zvláště v úvodních deseti minutách byli pro nás nebezpeční. Důležité bylo, že jsme dali první gól, který nás uklidnil. Ve druhé půli jsme přidali další a je škoda, že těch gólů nebylo víc.

Už v první půli jsme mohli dát další gól. Vy jste za stavu 0:0 mohl jeden přidat, ale nakonec z toho byla tyč.

Jo, tak to bylo a je to škoda. Vystřelil jsem z vápna a reakci brankáře jsem vůbec neviděl.  Snažil jsem se dát ránu a je škoda, že to skončilo na tyči.

Ještě v první půli jste přetažený centr vracel hlavou před branku a vznikla z toho další nebezpečná situace.

Škoda, že z toho nic nebylo. Dneska jsem se snažil furt chodit do vápna a snažil se tam najít prostor ke gólu, který však nepřišel. Důležitý je, že jsme získali tři body a že snad diváci byli spokojeni.

Ve druhé půli to přecházelo až v exhibici, ale góly jako byste šetřili.

To je pravda. Měli jsme přidat aspoň tři a všichni by byli spokojeni ještě víc. Na druhou stranu je třeba říct, že hosté dohrávali o deseti a bylo těžké se tam dostat. Proti předcházejícím zápasům jsme se snažili víc kombinovat a zbytečně neztrácet míče.

Ale šance na góly jste si vypracovali.

To jo. Bylo jich dost. Že jsme je neproměnili, je i naše vina.

Dneska jste hodně využívali křídelních prostorů.

Je to tak. Celý týden jsme se připravovali na dnešního soupeře tím, že máme rychlá křídla a že je třeba dávat balony do stran. Takže nám to dneska docela šlo.

Zdá se, že jste chytil pravou formu, daří se vám.

Už jednou jsem řekl, že potřebuju pravidelně hrát a je mi jedno, zda to bude na pozici pravého beka, stopera či defenzivního záložníka. Jen potřebuju čas na to místo si zvyknout. Jsem moc rád, že se začíná dařit i mužstvu. Pracujeme dobře a doufám, že naše výkony budou stále lepší.

Za týden jedete na Spartu. Myslíte, že se vám podaří jí zaskočit stejně jako Ostrava?

Na ten zápas jsem koukal a musím říct, že tam Ostrava hrála velmi dobře. Navíc dali první gól a ten jim hodně pomohl. Na druhou stranu je každý zápas na Spartě pro jakékoliv mužstvo hodně těžkej. Musíme se snažit bojovat a nějaký ten bod jim sebrat.

Zasloužené vítězství, ale mělo být vyšší, tak hodnotil utkání s Jihlavou bývalý hráč Jablonce Jan Thorovský.

Jak jste viděl průběh zápasu?

Naše vítězství bylo naprosto zasloužené. Po celý zápas jsme měli jednoznačnou převahu a vypracovali si spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili. Jihlava v Jablonci ukázala, že její forma není letos až tak dobrá a že s ostatními celky, jako jsou Budějovice, Příbram a Hradec, bude bojovat o udržení v lize. V první půli jsme dali jeden gól a je škoda, že jsme nepřidali po nastřelené tyči Rossim další. V druhé půli jsme jednoznačně vládli, vytvářeli si další šance a je škoda, že jsme je neproměnili.

Kdo se vám líbil?

Oproti předcházejícím zápasům konečně zabrala záloha, která podle mě zápas rozhodla. Všichni hráči byli v pohybu, dobře kombinovali a vytvářeli dobré šance.  Mezi nejlepší hráče patřili Pospíšil s Rossim, dařilo se i Hübschmanovi. Hodně se mi líbil také Crnkič, potřebuje jen pravidelně hrát.

Je něco, co byste našim hráčům vytknul?

Snad jen to, že jsme měli soupeře dorazit. Od sedmdesáté minuty jsme se do útočení moc nehrnuli a je škoda, že kluci nepřidali další góly. Kdyby Jihlava dostala třetí gól, tak se úplně sesypala. Ale jinak to z naší strany bylo fotbalově dobrý a diváci se museli předvedenou hrou bavit. Jako třeba tou českou uličkou, kterou v závěru vykouzlil Hübschman. Ta byla fantastická.... .

Zažil jste atmosféru, kdy na jabloneckou Střelnici chodilo přes šest tisíc diváků. Proč si myslíte, že lidi v Jablonci na současný fotbal tolik nechodí?

Věřím, že když mužstvo bude pravidelně odvádět dobré výkony a bude vyhrávat, tak že si lidi opět na Střelnici cestu najdou. Jen to chce, abychom třeba desetkrát po sobě neprohráli. Třeba na jaře byly výkony nepřesvědčivé a hned návštěvy klesly. Vnímám samozřejmě to, že se přístup klubu k fanouškům zlepšil, ale na prvním místě je táhnou především dobré výkony mužstva.