Jablonec hraje osmifinále MOL Cupu v Olomouci

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
MOL Cup, 4. kolo út 24. 10. 2017, 17:00

Po deseti dnech se jablonečtí fotbalisté vrací na Andrův stadion do Olomouce. V úterý zde budeme bojovat o postup do jarního čtvrtfinále MOL Cupu.

Pro Jablonec tak pokračuje nabitý anglický týden dalším důležitým zápasem. Po prohraném sobotním utkání se Spartou nás v tomto týdnu čeká důležitý pohárový duel na Hané a hned v sobotu tradiční regionální derby se Slovanem Liberec.

Vzájemný ligový duel s Olomoucí, který se hrál před rovnými deseti dny, neměl vítěze, diváci se tehdy na Hané branek nedočkali. Nyní se ale jeden z týmů bude radovat, postoupit do další pohárové fáze může jen jeden. „Před týdnem jsme s nimi odehráli dobrou partii a ten výkon budeme chtít i tentokrát minimálně zopakovat, ale nejlépe ještě vylepšit. Naším jednoznačným cílem je postup, ale nebude to nic lehkého,“ tuší jablonecký lodivod Zdeněk Klucký. Sigma si totiž vede jako staronový nováček v nejvyšší lize nad očekávání. Za vše mluví ligové statistiky, v kterých olomoučtí z jedenácti zápasů prohráli jen jednou v Plzni. O víkendu prodloužili svou sérii bez prohry na osm zápasů v řadě, když remizovali 1:1 v Ostravě.

V MOL Cupu se Sigma letos prodrala nejdříve se štěstím v Hlučíně, kde uspěla až v penaltovém rozstřelu, v následujícím kole ale s velkým přehledem uspěla na hřišti divizních Živanic 8:0. „Chceme jít v poháru co nejdál. Ligu jsme proti Jablonci neodehráli úplně špatně, byť první poločas nebyl podle našich představ. Chtěli bychom ale navázat na druhý poločas s nimi, tam jsme si dokázali vynutit tlak a přišly i šance,“ říká olomoucký kouč Jiří Jílek, kterému budou v úterý chybět disciplinárně potrestaný Houska a zraněný Škerle.

Náš Jablonec začal letošní pohárovou pouť výhrou 4:1 v městském derby s Jiskrou Mšeno. Také v dalším kole náš tým otáčel nepříznivý vývoj, na Střelnici nakonec udolal druholigovou Viktorii Žižkov 2:1. „Víme, že nás v úterý čeká těžké utkání, protože Olomouc hraje dobře. Sobotní utkání se Spartou jsme si vyhodnotili a je to za námi. Klukům jsem říkal, že se můžeme zlobit tak maximálně sami na sebe, když jsme Spartě umožnili vstřelit tři branky. Teď už se maximálně soustředíme na úterní pohár a sobotní Podještědské derby v Liberci,“ dodal kouč Klucký před pondělním odjezdem našeho týmu k pohárovému zápasu.

Utkání začíná v úterý 24. října od 17 hodin na Andrově stadionu v Olomouci

Rozhodčí: Marek – Dobrovolný, Pospíšil