Jablonec odstartoval s trenérem Šilhavým přípravu na nový ligový ročník

Jako většina prvoligových klubů zahájil dnes přípravu na nový ročník Synot ligy fotbalový Baumit Jablonec.

Trenérského kormidla nad fotbalovým Jabloncem se dnes poprvé chopil nový kouč Jaroslav Šilhavý. Ten už od rána vyhlížel na Střelnici své svěřence. „Přiznám se, že už jsem netrpělivý. Měli jsme s trenérskými kolegy neplánované dvouměsíční volno, takže se těšíme a nemůžeme se dočkat," řekl natěšeně nový kouč zelenobílých.

Po druhé hodině se většina hráčů už trousila do šatnen. Jablonecký kouč má v plánu co nejrychleji poznat hráče a zapadnout do místního prostředí. „Musíme se poznat s kluky, co tady byli, i s těmi co přišli nebo ještě přijdou. Příprava není moc dlouhá, takže musíme začít hned pracovat. Vzhledem k velké výměně kádru bude teď nejdůležitější sehrání. Každý trénink i každý den navíc se nám teď strašně hodí. Chceme přeci postavit silný a charakterový tým," říkal ještě před odjezdem na první trénink Jaroslav Šilhavý.

Ten už v kádru přivítal šest posil a další minimálně jedna prý ještě řady jabloneckých fotbalistů rozšíří. „Ano jeden hráč do záložní řady ještě určitě přijde. V minulém období nebyly naplněny klubové ambice a my to teď chceme napravit. Vítám, že tu bude konkurence. My máme rádi charakterově zdravé hráče, kteří třebas nejsou jmény až takové hvězdy, ale o to víc se chtějí zlepšovat i pracovat a v kabině jsou to normální kluci," vyřkl hlavní záměr, s kterým vybíral posily pro svůj nový tým.

V Jablonecké kabině byl první den i s trochou nadsázky nesvůj brankářský matador Michal Špit. „Rozhlížím se z místa kde sedím a nalevo tři nový hráči, otočím hlavu napravo a další dva nový hráči. Asi je to nejrazantnější zásah co já tu pamatuji, ale stejně ty tváře z ligy znáte. Bude to otázka pár tréninku, než se poznáme, zjistíme si přezdívky," odhaduje jablonecký brankář.

Mezi nováčky se poprvé v jablonecké šatně usadil i exolomoucký záložník Martin Pospíšil, jehož přestup byl definitivně dotažen až den před startem přípravy. „Jablonec byl v jednání velice konkrétní. Věděl jsem, že on mě opravdu chce. Musím přiznat, že mě lákal příchod pana Šilhavého i dalších posil. Chci Jablonci pomoci tak, aby bojoval o ty nejvyšší příčky," dodal nováček v jablonecké šatně, který se prý ale rozhodně v kabině jako cizí necítil. „Jsem tu novej, ale znám tu skoro půlku kabiny. Jak už z reprezentace, či z Olomouce. Určitě do té kabiny zapadnu tak snáze," doufá nová jablonecká posila.

Po úvodním seznámení se tým trenéra Šilhavého přepravil do Doubravy u Turnova, kde bude až do pátka probíhat vždy odpolední trénink Baumitu. Sdílnější k bližšímu programu byl opět hlavní kouč Jaroslav Šilhavý. „Dopoledne vždy osm hráčů z kádru absolvuje funkční vyšetření v nemocnici. Od 16 hodin máme každý den trénink v Doubravě. O víkendu dostanou hráči ještě volno. Další dva týdny se budeme připravovat v domácích podmínkách, ale budeme hrát už i přípravné zápasy. Využívat pak budeme posilovnu, atletické hřiště i hřiště ve Vrkoslavicích. V závěru přípravy nás čeká herní soustředění v Rakousku a pak už půjdeme do boje," nastínil hlavní body přípravy nový kouč.

{video}