Jablonec postoupil přes Brno do finále

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
2:1
Přátelská utkání, přát. so 27. 6. 2015, 11:30

Úvodní náš zápas na turnaji v Čelákovicích skončil po osmdesáti minutách remízou 1:1. Jablonečtí si postup do finále vybojovali v závěrečném penaltovém rozstřelu.

Jablonec šel proti brněnské Zbrojovce do vedení pět minut před poločasem, když Crnkić odstavil ve vápně od míče Keresteše a prudkou střelou pod břevno poslal Jablonec do vedení. Už předtím ale měli velkou šanci Jihomoravané, Lutonského střelu gólman Hrubý dokázal vyrazit a na brankové čáře si poradil i za pomoci obránce Romery s dorážkou brněnského Buchty!

Do druhé půle kouč Šilhavý sestavu změnil hned na šesti postech. Brno se na dostřel jablonecké branky dostalo po hlavičce Paška. Na druhé straně zase přiťukl zády k brance Doležal Kyselovi, jeho střelu ale Melichárek chytil. Brno se v závěru tlačilo před jabloneckou branku a vyrovnat se mu povedlo v posledních vteřinách zápasu, po rohovém kopu propadl míč až k Paškovi, který poslal zápas do penaltového rozstřelu!

Také střely ze značky pokutového kopu byly napínavé až do konce. Brňané neproměnili penaltu kapitánem Zavadilem, který vysoko přestřelil. Navíc Buchtovi chytil penaltu gólman Hrubý. Za Jablonec neproměnili Kubista ani Breda, přesto se jablonečtí radovali z postupu do finále turnaje. V odpoledním programu se tak můžeme těšit na finálový souboj se Slovanem Bratislava.

Jablonecký lodivod Jaroslav Šilhavý nebyl přesto s průběhem utkání se Zbrojovkou příliš spokojen. „Byl to typický první zápas přípravy s ligovým soupeřem. Naše sestava byla ještě rozházená, neměli jsme k dispozici reprezentanty a dva marody, i proto tu máme čtyři kluky z juniorky. Hra nebyla taková, jakou bychom si představovali. Mrzí nás, že vedení ztratíme v poslední minutě, ikdyž jsme to dali na penalty. Na té koncentraci musíme zapracovat,“ řekl kouč Jablonce po skončení prvního zápasu na turnaji.