Jablonec se opět zúčastní turnaje Atlantic Cup

V rámci zimní přípravy před jarní částí ePojisteni.cz ligy zavítá náš tým opět do Portugalska, kde bude startovat na turnaji Atlantic Cup. Bude to naše již třetí účast na kvalitně obsazeném turnaji.

Turnaje se pravidelně účastní zejména skandinávské týmy a kluby z Ruska. V minulém roce se na turnaji objevil také Zenit Petrohrad, který získal turnajové prvenství před ostrým bojem v Lize mistrů. Pro ročník 2017 jsou zatím mezi potvrzenými týmy AGF Aarhus z Dánska, Djurgardens IF či Örebro SK ze Švédska. A samozřejmě náš FK Jablonec. Další soupeři se doplní v nejbližších dnech a budeme o turnaji a celé zimní přípravě informovat na klubovém webu. Aktuální informace k Atlantic Cupu také můžete sledovat na turnajovém webu.

V únoru letošního roku se nám na turnaji velice dařilo. Na stadionu Estádio Algarve na jihu Portugalska, kde se také odehrálo několik zápasů evropského šampionátu v roce 2004. V prvním utkání jsme nastoupili proti Aarhusu, který jsme porazili 2:0 po brankách Davida Bredy a Tomáše Wágnera. Druhý duel nám postavil do cesty švédský Kalmar FF. Utkání jsme vyhráli 2:1, když se o naše branky postaraly mladé pušky David Breda a Ondřej Mihálik.

Díky tomu, že jsme museli Portugalsko opustit dříve, než byl plánovaný finálový zápas, jsme nemohli nastoupit do boje o prvenství se Zenitem. Blížil se start jarní části ligy a utkání jsme odehráli o den dříve s Norrköpingem, švédským mistrem. O vítězství 3:2 rozhodly dva góly Víta Beneše a jedna trefa Vojty Kubisty.

Do Portugalska by měl náš tým odcestovat v neděli 29. ledna a návrat je v plánu ve středu 8. února 2017. První ligové utkání jarní části pak odehrajeme o víkendu 18. až 19. února proti 1.FC Slovácko.

Author Štěpán Hanuš