Jablonec se v sobotu představí v Teplicích

FK Teplice FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 15. kolo so 26. 11. 2016, 18:15

Poslední letošní výjezd čeká na náš tým v sobotu na hřišti Teplic. Šestý tým ligové tabulky zatím splňuje své předsezonní cíle, ale v průběhu podzimu se často prezentuje nevyrovnanými výsledky.

Na Stínadlech panovala s loňským dvanáctým místem nespokojenost. Do nové sezony tedy žlutomodří vyrazili s novým koučem Danielem Šmejkalem s cílem umístit se v první polovině ligové tabulky. Nikterak horlivý nebyl klub na přestupovém trhu, smlouva byla ukončena Dimitrovskimu, odešel ještě Táborský, Slavík a Kapolongo. Severočechy naopak posílila dvojice slávistů, útočník Červenka a záložník Hrubý. V průběhu sezony tým ještě doplnil na hostování plzeňský Kučera.

Na tým trenéra Šmejkala nečekal v začátku sezony vůbec jednoduchý los, přesto se s ním v lázeňském městě dobře vypořádali. V prvních šesti kolech čekalo na žlutomodré několik vypjatých duelů i s pohárovými zástupci, podlehli ale jen Mladé Boleslavi. V druhé části podzimní soutěže ale tepličtí začali předvádět poměrně nevyrovnané výkony. Tým byl schopný prohrát na půdě poslední Příbrami, či v domácím utkání s Hradcem Králové. Aby v dalších týdnu slavil například vítězství v Karviné či na Bohemians, tak jako nyní v posledním kole. Přesto nečekané herní i výsledkové výkyvy stačí na šestou příčku s devatenácti získanými body.

Oba sobotní soupeře spojuje jeden nelichotivý fakt, ani jeden z ligových mančaftů už není ve hře v domácí pohárové soutěži. Nad jejich síly byl totiž třetiligový tým Králova Dvoru, který na svém stadionku vyřadil ze hry oba favority, Teplice ve druhém kole, Jablonec hned v kole následujícím.

Naši fotbalisté ale už od té doby prošli dalším vývojem a nyní se nacházejí na lepší vlně výkonů i výsledků. Pod novým koučem Kluckým prohráli jen na hřišti úřadujícího mistra v Plzni. Navíc si v posledním kole připsali na severu Čech tolik cenné vítězství v Podještědském derby - nad rivalem z Liberce po jednoznačné výhře 3:0. Jak trenér Zdeněk Klucký chystá mužstvo na poslední venkovní výjezd podzimu? "Nečeká nás tam určitě nic lehkého. Teplice jsou schopné vyhrát venku, ale zase prohrát doma. Mají to takové na houpačce. Ale jak my se připravujeme na ně, tak se oni připravují na nás. Já hráčům už v úterý říkal, že plácání po zádech a oslavy derby skončily, musíme se připravit na další zápas, abychom podzim dohráli kvalitně a měli z posledních dvou zápasů co nejvíce bodů," říká trenér Jablonec Zdeněk Klucký a dodává: "Zatím to máme rozjeté dobře, máme dobře nakročeno a nechceme z naší cesty ustupovat. Taková perlička je, že hráči od nás trenérů dostali za dobře zvládnuté derby, kdy odehráli slušný zápas, občerstvení do kabiny. A už se k tomu hráči hlásí, jestli bychom jim to nedali i po dalším zápase. Tak jsme říkali, že klidně, ale není to jen tak, musí zase udělat body."

Na teplických Stínadlech skončila poslední dvě vzájemná utkání dělbou bodů, vítězství zde uloupili jablonečtí naposledy před čtyřmi lety, povede se jim naplno bodovat tentokrát?

Utkání začíná v sobotu 26. listopadu od 18:15 hodin v AGC Aréně Na Stínadlech v Teplicích

Rozhodčí: Orel Pavel - Mokrusch Tomáš, Kotalík Petr

Delegát: Tulinger Miroslav, Kořínek Jan