Jablonec si zastřílel do sítě Neugersdorfu

FK Jablonec FC Oberlausitz
6:0
Přípravná utkání, přát. st 10. 1. 2018, 15:00

Za mírného deště jablonečtí fotbalisté zvládli na domácí umělé trávě ve Mšeně i druhé přípravné utkání. Proti německému Neugersdorfu si s chutí zastříleli v poměru 6:0.

Většina hráčů dostala od trenéra opět prostor na jeden z poločasů. Jen čtveřice Hrubý, Pernica, Doležal a Hanousek odehráli tuto středu celý zápas. S německým FC Oberlausitz Neugersodrf se utkáváme v přípravných zápasech už po několikáté, náš soupeř, jehož dres obléká řada českých hráčů, za námi tentokrát přicestoval na umělku do Mšena.

Zde se hrál od samého začátku svižný fotbal. Jablonec přitlačil svého soupeře a výsledkem první dvacetiminutovky byl nespočet rohových kopů a dvě velké šance. Tu první rozjel precizním dlouhým balonem za obranu Považanec, míč šel následně přes Jankoviće k Teclovi, ten ale neprostřelil hostujícího brankáře. Strážce německé branky se vyznamenal také proti tvrdé střele Jovoviće.

Ve 24. minutě si opět Jovović navedl míč z levé strany k pokutovému území a pěknou střelou pod břevno otevřel dnes bohatý gólový účet utkání. Jen o čtyři minuty později ve vápně přihrál Doležal volnému Teclovi, kterému stačilo jen mírně dloubnout balon přes brankáře - 2:0. Neugersodrf mohl snížit ve 38. minutě, ale Hrubý pěkným skokem dokázal vyrazit povedenou střelu jednoho z hráčů soupeře. Prakticky z protiútoku vymyslel Považanec kolmici na Tecla, ale ten svůj nájezd gólem nezakončil.

Brzy po změně stran nevyřešil dobře přečíslení tři na jednoho mladý Schön. Tečovaná střela Holeše zase skončila na tyči soupeřovy branky. V 52. minutě po kombinaci Holeše s Divišem si zpracoval míč uvnitř pokutového území Doležal a přidal třetí jablonecký gól. Za další čtyři minuty zahrával náš roh netradičně útočník Mihálik, míč však skvěle posadil na hlavu stopera Lischky a jeho umístěná hlavička znamenala čtvrtou jabloneckou branku. Chvíli poté zahrál ve středu hřiště výborně Breda, na levé straně vysunul mladého Schöna, ten se zbavil i brankáře a z úhlu přidal pátý zásah.

V poslední čtvrthodině jablonečtí sice pustili soupeře na dostřel své branky, ale obrana v čele s brankářem Hrubým nemusela řešit vážnější situace. To na druhé straně měl hostující gólman co dělat při pokusech Holeše a Schöna, které ale góly neskončily. Šest minut před koncem po přihrávce Bredy nakonec upravil na konečných 6:0 přesnou střelou k tyči útočník Mihálik.

Kouč Jablonce Petr Rada i přes šestibrankovou porážku ocenil i soupeře. „Byl to dobrý soupeř ze čtvrté německé ligy. Víme, jak jsou Němci pracovití, i když v týmu měli vlastně dost Čechů. Jsme za takové utkání rádi. Výsledek je pro nás pozitivní. Byla to další tréninková jednotka, a proto jsme vystřídali zdravé hráče. Pro mě je hlavně důležitá práce v tom zápase. Bylo to odmakané a jsem rád, že se nikdo nezranil,“ pravil po skončení duelu jablonecký lodivod.

Kouč se poté vrátil i k hráčům, jenž zatím netrénují. „Jardovi Zelenému vyndávali nedávno šrouby z kolene, měl by s námi začít zhruba do týdne trénovat, ale tam budeme muset být opatrnější vzhledem k terénům, které se dají očekávat. Vojta Kubista by to po pondělním vyšetření měl jít zkusit v pátek, pokud to nepůjde, tak by měl znova jet na opich a podle zprávy od profesora Koláře by mohl do devíti dnů i on začít naplno trénovat,“ uvedl Rada na závěr.