Jablonec v prvním semifinále porazil Spartu 2:0!

FK Jablonec AC Sparta Praha
2:0
MOL Cup, SF1 st 27. 4. 2016, 17:00

Jablonečtí fotbalisté vstoupili úspěšně do semifinále poháru MOL Cup. V prvním utkání na Střelnici si vybojovali brankami Greguše a Trávníka dvoubrankový náskok. Odveta se hraje za týden v Praze.

Jablonec se také v pohárových duelech bude muset obejít bez hostujícího Hybše a tak doznala základní sestavě opět několika změn. Na stopera se vedle Pernici postavil univerzál Rossi, na kraji zálohy vystřídal oproti Slovácku Mihálika Trávník.

Na šance se nečekalo vůbec dlouho. Hned v první minutě napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů Karavaev, jeho povedená střela prolétla jen těsně vedle Štechovy branky. V 6. minutě stáhl pronikajícího Tecla před vápnem Kováč, ale z rukou rozhodčího viděl jen diskutabilní žlutou kartu. Jablonec přesto standardní situaci gólově využil, míč propálil zdí Ján Greguš a zelenobílí šli rychle do vedení!

Sparta poprvé zahrozila střelou Fataie z úhlu, tu ale zkrotil brankář Hrubý pod tělem. Nebezpečnější byl ale nadále Jablonec, zejména průniky Tecla znamenali pro letenskou obranu vyhlášení stavu ohrožení. Přesně po půlhodině hry uvolnil vtipně Tecl za obranu Doležala, ten obešel i brankáře Štěcha, ale z úhlu už stihl rozvlnit jen boční síť. Jablonec musel poté nuceně střídat, zraněného Kyselu nahradil Beneš a domácí v obraně přeskupili hráče. Sparťan Jiráček poté hlavičkoval po rohovém kopu nad břevno a následující velkou příležitost k zakončení zmařil hostujícímu celku dobrým obraným zákrokem Karavaev.

Do druhé půle Sparta dvakrát vystřídala, Kováče a Jiráčka nahradil Juliš a Krejčí. Jenže do šancí se opět dostával Jablonec, nejdříve hned trojice jabloneckých hráčů nepotrestala nepřesnou rozehrávku Sparty. V 50. minutě dal ideální přihrávku Tecl podél vápna Trávníkovi a ten utaženou střelou k tyči nedal Štěchovi šanci - 2:0! Sparta zvýšila snažení a výsledkem byly hned dvě šance, Matějovského střelu zblokovala obrana a Juliš prováhal nejvhodnější moment k zakončení. Necelé dvě tisícovky diváků vycítili, že Jablonec potřebuje pomoci a podporovali hlasitě domácí. Dvacet minut před koncem vyslal kapitán Hübschman do sóla Masopusta, ten ve sprintu přes půlku hřiště zakončil svůj úprk těsně vedle letenské branky! Rychlé výpady do rozhozené obrany Sparty zvedaly diváky ze sedadel, další z nich skončil bohužel jen ofsajdem jabloneckých hráčů. Sparta kombinovala v závěru na jablonecké půlce, ale do vážnější šance se nedostala. I proto si jablonečtí povezou k odvetě do Prahy dvoubrankový náskok.