Jablonec ve vítězné generálce smetl Písek

FK Jablonec Písek
7:0
Přátelská utkání, přát. so 23. 7. 2016, 17:00

Jablonečtí fotbalisté mají za sebou povedenou generálku na podzimní ligové boje. Konto třetiligového Písku zatížili sedmi góly a vyhlížejí start nové sezony.

V posledním herním testu proti třetiligovému Písku gólově udeřilo hned v úvodní minutě zápasu. Po rohovém kopu Jiráček posadil míč na hlavu Wágnera a Jablonec rychle vedl. Po dvaceti minutách navíc poslal Nový z pravé strany ideální střílený balon před bránu, na zadní tyči číhal útočník Wágner a míč prudce napálil pod břevno na 2:0. Stejný hráč táhl i další útok, po jeho ideální zpětné přihrávce ale Mehanović přestřelil. Hosté poprvé zahrozili po půlhodině hry, Řezáč zkoušel míč dloubnout přes Valeše, ale balon skončil vedle jablonecké branky. Před poločasem zahrozil znovu Jablonec, Masopust ani Trávník ale z vápna neprocedili míč do písecké sítě.

Po změně stran měl Jablonec výhodu pokutového kopu po faulu na Masopusta. K exekuci se postavil útočník Wágner s touhou zkompletovat hattrick, jenže míč mu gólman dokázal vyrazit. Domácí to ale dlouho mrzet nemuselo, v 50. minutě si střílený míč srazil k tyči vlastní sítě hostující Edge! Jablonečtí měli i další šance, tleskalo se parádičce Mehanoviće, nebo průniku Doležala, kterému chybělo jen přesnější zakončení. Střídající Doležal se branky dočkal v 65. minutě povedenou střelou na 4:0. Dvě minuty poté v další gólové akci mohl zakončovat sám Wágner, míč ale skvěle předložil Vojtovi Kubistovi, který jej s přehledem uklidil k tyči na 5:0.

V druhém dějství se na hřiště dostali i další střídající hráči. Šancí na jablonecké straně přibývalo, ale zakončení už nebylo gólové, tak jako v případě Doležala či Mehanoviće. Přesto se v samém závěru domácí dočkali ještě dvou branek. Nejdříve dravý průnik Díla zakončil brankou Doležel a v 90. minutě přidal pěknou střelou Bazal sedmou branku. Jablonec v generálce zdolal osmý tým ČFL z Písku poměrem 7:0.

Kouč Frťala byl po zápase spokojen, ale sedmigólové vítězství nechtěl přeceňovat. „Jsme rádi, že jsme se prosadili gólově, ale pořád je to jen přípravné utkání. Spokojenost je i s tím, že se nikdo nezranil. Máme před sebou teď týden, kdy se musíme maximálně připravit na úvodní ligový zápas,“ konstatoval po úspěšné generálce jablonecký kouč.