Jablonec získal výrazné posily do útoku

Na startu letní přípravy posiluje FK Jablonec svou útočnou fázi. Na přestup z Plzně přicházejí do týmu trenéra Šilhavého dva ostřílení forvardi Stanislav Tecl a Tomáš Wágner. Do Plzně se naopak stěhuje záložník Jan Kopic.

„Chtěli jsme posílit především v útoku, kde jsme v minulé sezóně cítili určité rezervy. Oba útočníci byli na našem seznamu delší období a stáli jsme o příchod alespoň jednoho z nich. Nakonec se nám podařilo přivést z Plzně oba dva,“ pochvaluje si generální ředitel klubu Mgr. Petr Doležal.

Na základě vzájemné dohody mezi oběma kluby nebudou sděleny ani komentovány podrobnosti transakce včetně ceny navzájem nesouvisejících transferů. Tomáš WágnerStanislav Tecl podepsali kontrakt v Jablonci na tři roky, tedy do 30. 6. 2018.

Oba útočníci mají i přes svůj mladší věk bohaté ligové i mezinárodní zkušenosti. „Příchodem Tecla s Wágnerem jsme výrazně zkvalitnili naši ofenzivní sílu a pevně věříme, že nám v následujících letech pomohou k vytouženým cílům. Oba dva mají čich na branky a slibujeme si od nich, že nám zkvalitní finální fázi a zlepší produktivitu. Navíc ze svých předchozích působení jsou již zvyklý hrát pod tlakem nejen na čelních příčkách tabulky ale i v evropských pohárech,“ slibuje si od nových posil hlavní trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý.

Příchod Stanislava Tecla na sever Čech zprostředkovala společnost ISM a její šéf Pavel Paska celou transakci kvituje. „U Standy byla změna dresu nezbytná poté, co v Plzni nedostal žádnou šanci. Věříme, že to bude znamenat restart kariéry,“ řekl k přestupu Tecla do Jablonce Pavel Paska.

Do mistrovské Viktorie Plzeň odchází záložník Jan Kopic. Současný reprezentant strávil v zelenobílém dresu čtyři sezóny, odehrál v něm 115 ligových utkání, vstřelil 23 branek a stal se vítězem Poháru FAČR. „Honza patřil v Jablonci dlouhá léta k oporám. Za jeho služby, které odvedl Jablonci, mu patří velký dík. Nicméně chtěl své kariéře dodat nový impuls. Do Plzně ho lákala vidina Ligy mistrů,“ uvedl k odchodu Kopice generální ředitel Mgr. Petr Doležal.

Author Štěpán Hanuš