Junior North Cup Micro vyhrál Sokol Libchavy

Jeden z největších turnajů v celé České republice se uskutečnil o víkendu v Jablonci nad Nisou. Junior North Cup Micro se konal již po osmnácté a vítězství si připsal TJ Sokol Libchavy. Nejlepší jablonecký výběr žáků skončil čtvrtý.

Tradičního žákovského turnaje kategorie U7 se letos zúčastnilo 24 týmů z celé České republiky, Německa a Polska. Ve sportovním areálu ZŠ Mozartova se hrálo na šesti hřištích s hracím časem 1x15 minut. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin po šesti účastnících.

Skupina A

První skupinu ovládl celek FK Jablonec „bílí“, který nenašel v úvodních bojích přemožitele. Jablonec porazil Metero Praha VIII 8:1, FK Pardubice 5:0, Bohemians Praha 1905 3:2, SC Xaverov 3:2 a SFK Dresden "dunkelblau" 4:2.

Skupina B

Ve druhé skupině uhrál prvenství druhý celek z Drážďan SFK Dresden "hellblau". Se Spartou remizoval lídr skupiny 3:3, Mladou Boleslav porazil 3:2, s OFS Chrudim remizoval 1:1, FC Tempo porazil 7:0 a náš celek "zelených" porazil 8:0.

Skupina C

Ve skupině C dominoval budoucí vítěz celého turnaje TJ Sokol Libchavy. Ten porazil Slavii 5:0, Slovan Liberec 5:1, FAPV Děčín 4:0, FC Tempo 7:0 a KS Boleslawiec 12:1.

Skupina D

Poslední skupina patřila výběru SK Slavia Praha "černí". Po výhře 17:0 nad Jabloncem U6, 4:2 nad Libercem, 8:0 nad Smržovkou, 8:0 nad Smržovkou a remíze 2:2 s Žižkovem byla Slavia první ve skupině s 13 body.

Po bojích v osmifinálových skupinách vzešly dvojice pro zápasy o konečné umístění. Ve finále turnaje nastoupila Sparta Praha proti TJ Sokol Libchavy a Sokol si připsal výhru 2:0, díky které mohl slavit prvenství v turnaji. Do boje o třetí místo nastoupil FK Jablonec "bílí" proti SFK Dresden "hellblau". Německý soupeř nakonec zvítězil 3:1 a odstavil naše mladíky na čtvrté místo.

Konečné pořadí Junior North Cup Micro 2017

1. TJ Sokol Libchavy

2. AC Sparta Praha

3. SFK Dresden "hellblau"

4. FK Jablonec "bílí", 5. OFS Chrudim, 6. Bohemians Praha 1905, 7. FK Viktoria Žižkov, 8. SFK Dresden "dunkelblau", 9. SK Slavia Praha "černí", 10. SK Slavia Praha "červenobílí", 11. FAPV Děčín, 12. FC Slovan Liberec "bílí", 13. FC Slovan Liberec "modří", 14. FK Mladá Boleslav, 15. FC Tempo Praha "draci", 16. KS Boleslawiec, 17. FK Pardubice, 18. TJ Spartak Smržovka, 19. SC Xaverov, 20. Arsenal Česká Lípa, 21. FK Meteor Praha VIII, 22. FK Jablonec "zelení", 23. FC Tempo Praha "borci", 24. FK Jablonec U6.

Individuální ceny

Nejlepší střelec: Maxmilián Šipoš (FK Mladá Boleslav)

Nejlepší hráč: Jáchym Terč (AC Sparta Praha)

Nejlepší brankář: Kryštof Zubek (Bohemians Praha 1905)