Junioři na závěr podzimu porazili Teplice 3:0

FK Jablonec FK Teplice
3:0
Juniorská liga, 15. kolo po 28. 11. 2016, 11:00

Jablonecká juniorka zakončila podzim domácím vítězstvím 3:0 nad Teplicemi. U všech gólových akcí byli hráči z ligového A-týmu.

Na umělé trávě ve Mšeně se hrálo za mrazivého počasí, hru navíc komplikoval nepříjemný silný vítr. V úvodu měl tři dobré akce aktivní Jelínek, nejblíže k brance byl, když si v malém vápně stopl vysoký balon, ale střelou netrefil odkrytou branku. Nadějně vyhlížel také prudký centr před branku Teplic od Končala, dvojice hráčů v zelenobílých dresech ale na jeho poptávku ani ve skluzu těsně nedosáhla. Hosté mohli otevřít skore po půlhodině hry, Švejdův pokus u tyče ale dokázal vyrazit pozorný brankář Klement na roh. Z následného protiútoku šel Mahanović s Končalem v přečíslení na jediného obránce žlutomodrých, jenže prvně jmenovaný nevyřešil situaci vůbec dobře, místo přihrávky zvolil jen chabé zakončení. Až dvě minuty před poločasovou přestávkou se Mehanović opřel do balonu za vápnem, brankář Švejda míč stačil jen vyrazit k nohám dobíhajícího Končala, pro kterého už nebyl problém otevřít účet utkání.

Po změně stran mohl nejdříve srovnat teplický Martirosyan, jeho tečovaná střela se snesla těsně vedle jablonecké branky. V 57. minutě se ale po centru z levé strany prosadil Mehanović a Jablonec vedl už o dvě branky. Navíc čtvrt hodiny před koncem zužitkoval ideální centr Jelínka v třetí branku opět Končal. V samém závěru zahrozily Teplice, Richterova střela byla ale zblokována a Kodešovu ránu mířící pod břevno vytáhl na roh výborný Klement.

Vítězství v posledním kole podzimní části Juniorské ligy potěšilo kouče Davida Bredu. „V takových zápasech jsou u většiny mladých určité chyby, ikdyž se snaží. Jsem ale spokojený s výsledkem, konečně se nám podařilo dát i více branek. Pochválit bych chtěl i kluky z A-týmu, dali góly a byli u rozhodujících akcí. Dneska to byl takový krvavý zápas, Pleštilovi tekla krev, Štěpánek má zlomený nos,“ uvedl bezprostředně po zápase trenér David Breda.

Jeho svěřenci posbírali za podzim dvacet bodů a museli se vypořádat s hromadou zranění. „Bylo to takové složité, někdy jsme byli vůbec rádi, že jsme složili vůbec mančaft na zápas. Nějak jsme to odehráli a snad se kluci i něco naučili. To hlavní, dostat se do dospělého fotbalu, je ale teprve čeká. Výsledky teď nejsou ani tak důležité, spíš půjde o to, jestli se dokáží prosadit v dospělé kopané a o to nám tu jde," uvedl dále trenér naší juniorky.