Juniorka podlehla Liberci těsně 0:1

FK Jablonec FC Slovan Liberec
Juniorská liga, 11. kolo po 16. 10. 2017, 14:00

Vyrovnané juniorské derby rozhodl 12 minut před koncem liberecký Pavel Baláž. Našim velkým šancím stála v cestě branková konstrukce.

V 11. kole Juniorské ligy bylo na programu derby mezi Jabloncem a Libercem. Na stadionu v Břízkách byli nakonec šťastnější hosté, kteří dokázali zužitkovat závar ve vápně Jablonce po rohovém kopu a Baláž rozhodl o vítězství. V prvním poločase byl přitom aktivnější Jablonec a vypracoval si několik šancí. Brankář Sova udržel čisté konto i za přispění brankové konstrukce, kterou naši hráči trefili.

"Byl to takový remízový zápas, máme tam dvě tyče, jedno břevno... Soupeř taky měl jednu tyčku. Byl to vyloženě zápas na remízu. Pak tam Matěj Kubista neodkopne balon z malého vápna, ale dostane se míč na velké vápno. A z toho dostaneme gól. Je to zbytečná chyba a je to škoda. Měli jsme alespoň jednu šanci dát. Máme problém vstřelit branku," říká k duelu s Libercem trenér Jablonce Džimis Bekakis.

Do druhého poločasu chtěl trenér Bekakis vsadit na větší využití rychlých hráčů Diviše a Schöna. Jenže spoluhráči jejich rychlostních předností využívali minimálně. Navíc ve dvou velkých šancích zastavila míč na cestě do sítě opět branková konstrukce. Jednou tyčka a jednou břevno. "I ve druhé půli jsme se snažili zápas zlomit. Chtěli jsme něco změnit po první půli, kdy jsme viděli, že soupeř hraje docela vysoko. Chtěli jsme to hrát za ně, ale neviděl jsem od hráčů, že by to tam někdo dával. Přitom jsme vepředu měli rychlé hráče. Ale myslím si, že druhý poločas jsme neodehráli tak dobře, jako první poločas. První půle byla slušná, akorát tomu chyběl gól. Šancí jsme měli víc, Kouřil měl dobrou šanci, Krištof měl v prvním i druhém poločase. Prostě to tam nespadne... Musíme jít za gólem víc, bez gólu nemůžeme vyhrát," dodal k zápasu jablonecký trenér.

Jablonec tak v druhém domácím zápase v řadě nedal branku a zůstává na posledním místě skupiny "Čechy" v Juniorské lize. Příští utkání odehrají naši junioři opět doma, tentokrát se Slavií Praha.

Author Martin Bergman