Juniorka poprvé padla, Spartě po penaltách

FK Jablonec AC Sparta Praha
0:2
Juniorská liga, 4. kolo po 22. 8. 2016, 15:00

Ve 4. kole Juniorské ligy přišli jablonečtí mladící o svou neporazitelnost. V domácím prostředí na stadionu v Břízkách podlehli pražské Spartě 0:2, obě branky hosté vsítili z pokutových kopů.

Přitom blíže k úvodnímu gólu byli hráči v zelenobílých dresech, jenže aktivní Schön po dvaceti minutách hry neproměnil svou velkou šanci, když se zbavil zaseknutím Kadlece, míč ale poslal mimo branku. Ve 24. minutě rozhodčí Pechanec ukázal na penaltový puntík po souboji Surmaje s kapitánem Tichým, sparťanský útočník nezaváhal a poslal míč z nařízené penalty přesně k tyči. Hned vzápětí hostující Špaček odmítl zvýšit vedení Pražanů, když v ideální pozici promáchl. Jablonečtí se do zajímavých pozic dostávali především po standardních situacích, tak jako po půlhodině hry po rohovém kopu Štěpánka, Šedý ale trestuhodně hlavou minul! Vyrovnat mohl před poločasem i Palatický, střela z jeho kopačky bohužel jen zatřásla břevnem! V závěru první půle se několikrát vytáhl i brankář Repáň, který zneškodnil hned dvojí zakončení Surmaje.

Také v druhé půli se fotbalisté obou táborů přetahovali o těsný náskok Sparty. Letenské vedení mohl stvrdit v 67. minutě Kitanovič, technickou střelou na vzdálenější tyč ale trefil jen brankovou konstrukci. Stejný hráč se mohl radovat i osm minut před koncem, jeho ránu v samostatném úniku vyrazil Repáň a dorážku Novotného zase stihl na brankové čáře vykopnout kapitán Tichý!

Definitivní podobu výsledku tak dala až druhá penalta pro Spartu v 90. minutě, kterou proměnil stejně jako v prvním případě opět Surmaj. Jablonečtí mladíci tak ve čtvrtém kole nového ročníku Juniorské ligy poprvé přišli o všechny body. „Začali jsme zbytečně ustrašeně. Připadalo mi, že jsme se soupeře snad i báli, ikdyž obava byla zbytečná. Bohužel hráči nedokázali předvést to, čeho jsou schopni,“ litoval po zápase kouč jablonecké juniorky Pavel Drsek. „Měli jsme příležitosti ze standardních situací, tak jako při velké šanci Schöna, jenže ani on bohužel netrefil bránu. Standardky dnes vůbec výborně kopal Nikolas Hlůže, jenže ani z nich jsme se neprosadili,“ smutnil Pavel Drsek po zápase s letenským týmem. Jeho svěřenci se opět za týden představí doma v Břízkách, kam tentokrát dorazí tým Bohemians 1905.