Juniorka porazila v dohrávce Duklu 4:1

FK Jablonec FK Dukla Praha
4:1
Juniorská liga, 20. kolo st 29. 3. 2017, 13:00

V dohrávce 20. kola Juniorské ligy zvítězili naši mladíci s trojicí hráčů áčka 4:1 nad Duklou Praha. Dvěma góly se opět prezentoval záložník David Breda.

Začátek zápasu nebyl ze strany Jablonce dobrý. Málo odvahy dopředu a pomalejší pohyb nabídl Dukle šanci, kdy po ztrátě míče na středu hřiště šli hosté do brejku, který vyřešili gólovým zakončením Šahiniho. Branka platila, i když byl zakončující hráč v ofsajdovém postavení – 0:1.

Tento moment však paradoxně domácím fotbalistům pomohl a začali ovládat hru. Velkou šanci na vyrovnání měl Novák, ke kterému se dostal ve vápně odražený míč. Jeho střela šla nad branku. Z narůstajícího tlaku vytěžil Jablonec gól ve 20. minutě. Stoper Marek Kysela se vysunul do ofenzivy, zakombinoval s Davidem Bredou a druhý jmenovaný vyrovnal pěknou střelou na 1:1.

Ve 28. minutě zahrával volný kop Lukáš Novák, na jeho perfektní centr si naskočil nikým nehlídaný Milan Palatický a hlavou otočil vývoj zápasu – 2:1. Po půlhodině hry mohl vedení navýšit Tomáš Bulíř, přihrávku do vápna tlačil pravačkou na zadní tyč, ale branku minul. O minutu později centroval do vápna Jaroslav Diviš a k zakončení se dostal rozjetý David Breda, který neomylně zvyšoval na 3:1.

Krátce před poločasem se do vápna prodral Jaroslav Diviš, první střelecký pokus brankář Dukly vyrazil, ale míč si opět našel Diviš a střelou o tyčku zvýšil na 4:1!

Po změně stran se ani jeden tým již neprosadil. Začátek druhé půlky ještě přinesl tlak Jablonce, ale ten pozvolna opadal. Dukla však nenašla recept na dobře pracující defenzivu a odjela z Jablonce s prázdnou. Za zmínku také stojí první start za Jablonec pro reprezentanta Sierra Leone do 19 let. Sheka Fofanah naskočil do hry v 73. minutě.

S výsledkem i hrou v prvním poločase byl trenér Džimis Bekakis po utkání spokojený. „Ze začátku prvního poločasu jsme chtěli hrát moc profesorsky, a proto jsme dostali gól. Začali jsme pak hrát rychleji. Měli jsme dneska kvalitu a podařilo se nám dobře zakončovat. Ale vadí mi, že ve druhém poločase jsme další branky nepřidali. Měli jsme tam šance, ale vypadalo to, že jsme se uspokojili výsledkem,“ hodnotí utkání kouč Jablonce.

Podruhé v řadě zaznamenal dvě branky záložník David Breda, který se do zápasového tempa dostává po zranění kolene. „Je to hráč z áčka, takže kvalitu tady musí potvrzovat. Takhle by to mělo být. I Marka Kyselu a Jardu Diviše musím pochválit. Jarda dal branku a myslím si, že tam měl i dobré centry před bránu,“ doplnil Džimis Bekakis.