Juniorka připravila Brnu velikonoční nadílku

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno jun.
5:1
Juniorská liga, 24. kolo ne 16. 4. 2017, 13:00

Naši junioři si připsali další cenný skalp. Po nedávném vítězství nad vedoucí Mladou Boleslaví nyní o velikonočním víkendu doma rozstříleli favorizované Brno vysoko 5:1!

Jablonecký kouč Džimis Bekakis dovedl tým ke čtvrtému vítězství v řadě, jeho svěřenci na jaře prohráli pouze jednou. O to sladší bylo nedělní vysoké vítězství nad Brnem, které hraje každoročně o samotné čelo tabulky. „V poslední době se nám opravdu daří střílet branky. Dnes bylo vidět, že zápas byl od začátku trochu víc takticky svázaný, dokud nepadla první branka. Poté se začalo trochu více hrát a my se snažili využít větru, který foukal,“ konstatoval jablonecký trenér.

Technickou střelu Bredy stačil Záleský ještě ve 20. minutě vytáhnout na roh. O čtvrt hodiny později Breda ale šikovně zasekl ve vápně balon a poté prostřelil brankáře Zbrojovky – 1:0. Za necelé čtyři minuty přidali jablonečtí druhý přesný zásah po učebnicové spolupráci. Z pravé strany poslal prudký centr do vápna Štěpánek a Bulíř parádním volejem přidal druhou branku zelenobílých. „Snažíme se hrát do stran a dostat centr před bránu, to že to Bulda (Tomáš Bulíř) umí takhle trefit, to je jen dobře,“ chválil své svěřence trenér Bekakis za krásný fotbalový moment.

Favorizované Brno se z kraje druhého poločasu snažilo dostat zpět do zápasu kontaktní brankou. Vintr se probil až před brankáře Bártu, ale na kvalitní zakončení už mu nezbyli síly. Na druhé straně neuspěl ve velké šanci Breda. Zbrojováci se snížení dočkali v 60. minutě po kuriózní brance, kterou Moravané vstřelili přímo z rohového kopu, míč se zřejmě i díky silnému větru snesl až na vzdálenější tyč, od které se odrazil do jablonecké branky.

Jablonec kontaktní branka nakopla k větší aktivitě. Po akci Bulíře nestačil Breda míč lépe usměrnit mezi tři tyče. Tečovanou střelu Haitla i pokus Nováka mířící k tyči hostující brankář vychytal. Ke gólové radosti příliš nechybělo ani kapitánu Skuhravému. V 69. minutě se ale po ideálním centru do vápna zblízka prosadil hlavou Breda – 3:1. O osm minut později poslal na bránu odražený míč Bulíř, tečovaný balon si nakonec hráči Brna srazili do vlastní sítě už na 4:1. V samém závěru vybojoval balon Bulíř a střídající Palatický prostřelil brankáře na přední tyči po páté.

Velikonoční pětigólová nadílka potěšila kouče Bekakise. „Hrajeme zodpovědně, jediné, co se nám zatím nedaří, je uhrát zápas s nulou. Ale to nás nemusí tolik mrzet, když dáme pět gólů. Teď nám to vychází. Hrajeme každý zápas na vítězství a góly dáváme a jsme za to rádi,“ pochvaloval si spokojený kouč. Náš tým se příští kolo představí v Příbrami.