Juniorku v přípravě trápí úzký kádr

V plné zimní přípravě se nachází také juniorský celek vedený trenérem Džimisem Bekakisem. Jak probíhá příprava jeho týmu, který vstoupí do jarních bojů už za čtrnáct dní?

Kádr jablonecké juniorky je v prvních měsících nového roku pořádně prořídlý. Čtyři mladíci totiž absolvují přípravu s ligovým kádrem Petra Rady. Gólman Martin Klement, středopolař Matěj Kubista a záložníci Dominik Pleštil a Patrik Schön jsou v současné době s ligovým výběrem na portugalském soustředění. „Byl bych rád, kdyby se aspoň jeden z nich v ligovém kádru prosadil a zůstal,“ neskrývá přání kouč Džimis Bekakis.

I proto si naši junioři aktuálně vypomáhají v přípravných zápasech hráči z našeho dorostu. „Skládáme to na každý zápas. Domlouváme se s trenérem Kolčavou, tak abychom ty domluvené zápasy mohli odehrát. Byla by přeci jen škoda nasmlouvané zápasy zrušit, vesměs jde o duely s divizí a výš. Ta úroveň by to měla být slušná a porovnání s dospělým fotbalem je pro naše hráče vždy přínosem,“ říká k aktuálnímu problému trenér naší juniorky.

Trenér juniorky Džimis Bekakis

Úzký kádr ale nemá jablonecká juniorka jen díky tomu. „Další tři hráči nezačali vůbec přípravu. Díl, Zezulka a Vitković začínají kvůli zdravotním problémům s tréninkem teprve až nyní. Navíc se nám před čtrnácti dny zranil Haitl, ale ten by mohl být do startu Juniorské ligy zpět,“ vypočítává kouč.

Pět přípravných duelů mají už jeho svěřenci za sebou. Prohráli s juniorkou Liberce 3:4, remizovali 3:3 s Jiskrou Mšeno, podlehli 2:3 Turnovu, remizovali 0:0 s juniorkou Slavie a porazili 1:0 Chrastavu. „Docela dost trénujeme, takže především v těch prvních zápasech to bylo hodně o kondici,“ dodává trenér.

Za týden už čeká hráče generálka před jarními boji v Juniorské lize. „Hrajeme s Velkými Hamry. Chtěl bych, abychom tam byli po kupě a vyzkoušeli si to před prvním mistrovským zápasem,“ přeje si Bekakis. Jeho svěřenci začnou jarní sezonu nelehkým domácím zápasem s juniorkou Sparty v pondělí 19. února od 14 hodin.