Juniorské derby vyhrál Slovan Liberec

FC Slovan Liberec FK Jablonec
3:0
Juniorská liga, 21. kolo po 12. 3. 2018, 13:00

Slabá produktivita našich hráčů se podepsala pod výsledek 21. kola Juniorské ligy, kdy bylo na programu derby mezi Libercem a Jabloncem.

Zápas na umělé trávě ve Frýdlantě začal hned naší šancí ve druhé minutě. Diviš pláchl po pravé straně a hledal přihrávkou před brankou Čvančaru, ten se do zakončení protlačil, ale Nguyena nepřekonal. Odražený míč chtěl dostat do sítě Matěj Kubista, ale byl atakovaný Köstlem a branku nevstřelil. Liberecký obránce se při tomto zákroku zranil a musel střídat. V 8. minutě tak otevřel skóre na druhé straně Liberec. Kolmici za obranu dostal Vrabec, který přesně podél gólmana Richtera poslal míč do sítě - 1:0.

O chvíli později mohlo být srovnáno. Centr z volného kopu na levé straně směřoval ve vápně na Pirocha, ale jablonecký stoper na míč těsně nedosáhl. O minutu později si chystal střelu z vápna Hlůže, dostal se do dobré pozice, ale jeho pokus byl nepřesný. Hra se pak více odehrála od vápna k vápnu, až ve 23. minutě zkoušel uplatnit svou rychlost Pleštil, když dostal míč na levé straně za obranu. Dostal se do vápna, ale obrana Liberce mu nakonec slibné zakončení znemožnila. Skóre se však měnilo, ale opět na druhé straně. Hráči Liberce se dokázali uvolnit na pravé straně hřiště, přišel centr do vápna, který propadl až k Ševčíkovi a nedal Richterovi šanci - 2:0. Zanedlouho mohlo být ještě hůř, ale střílenou přihrávku Ševčíka obrana Jablonce odrazila do bezpečí.

Po půlhodině hry vybojoval míč Kubista, narazil si s Pleštilem a poslal centr do vápna. Před Čvančarou na poslední chvíli zasáhl stoper Liberce. Ve 33. minutě přišla další rychlá akce Liberce. Ševčík po levé straně zatáhl míč do vápna, dával pod sebe Havelku, který pálil vedle branky. Ještě před odchodem do kabin vyletěla z libereckých kopaček nebezpečná střela z dálky, která jen proletěla nad brankou Adama Richtera.

Po změně stran se naše hra zlepšila, bylo více aktivity a důrazu. Ve 48. minutě zahrával v dobré pozici Jaroslav Diviš přímý volný kop. Jeho pokus o technické řešení skončil bohužel ve zdi. O pět minut déle mohl snížit Kubista, kterého ve vápně našel Diviš. Střela Matěje skončila u pozorných obránců Liberce.Na druhé straně mohlo být opět zle. Po rychlém brejku se dostal k zakončení Gembický, viděl vyběhnutého Richtera a zkoušel lobovat. Naštěstí přehodil také branku Jablonce. Hned nato pálil nebezpečně Knejzlík, ale branku minul.

Čtvrt hodiny před koncem se na pravé straně probojoval Diviš a hledal spoluhráče ve vápně, našel Kubistu, ale jeho pokus obrana opět zneškodnila. A Liberec na druhé straně skóroval potřetí, když brejk přesně zakončil Knejzlík - 3:0. Sedm minut před koncem postupoval do vápna z levé strany Schön, jeho přihrávku zastavil rukou ve skluzu hráč Slovanu. Sudí Pavel Královec nařídil penaltu, ale situaci si ještě nechal prověřit na videu. Video mu dalo za pravdu a kopali jsme penaltu. Jaroslav Diviš trefil brankáře a následnou dorážku poslal hlavou těsně vedle branky. V samotném závěru jsme se snažili ještě výsledek alespoň korigovat, ale mohli jsme ještě inkasovat. Šanci Liberce však včasným vyběhnutím zastavil Richter.

"Ze začátku jsme měli dvě příležitosti a nedali jsme je. Soupeř pak z každé šance, co měl, vstřelil gól. A to rozhodlo. Ve druhé půli jsme tam ještě něco měli, nedali jsme taky penaltu... Pak zápas dopadne tak, jak dopadl," hořce hodnotil porážku s Libercem trenér Jablonce Džimis Bekakis. "Chybělo mi víc nasazení ve hře a v soubojích. V tom si myslím, že byl Liberec silnější. Nenechal nás hrát, včas u nás byli. Hlavně v první půli jsme neměli vůbec čas pořádně si přihrát. Místo toho, abychom to zjednodušili, tak jsme to chtěli hrát pořád nakrátko. A nešlo to. Ve druhém poločase to už bylo lepší, ale zase jsme dostali gól po kolmé přihrávce. Bylo to 3:0 a tím bylo po zápase," dodal jablonecký trenér.