K přístupu a nasazení neměl Frťala výhrady

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
ePojisteni.cz liga, 8. kolo pá 23. 9. 2016, 20:15

Jablonecký tým zůstal i v předehrávce osmého ligového kola bez bodu. První domácí porážku nelibě nesl trenér Zdenko Frťala, hostující kouč Leoš Kalvoda zase zápas zhodnotil jen velmi stručně.

S vítězstvím hostujícího celku byl spokojen i v krátkém hodnocení kouč Leoš Kalvoda. „Vyhráli jsme a jsme spokojeni. Byly tam z naší strany chyby a výkon nebyl až takový jako na Spartě nebo v první půli se Slováckem. Kluci to ale odmakali a já si jen přeji, abychom v tom dále pokračovali,“ stručně dodal po zápase mladoboleslavský kouč Leoš Kalvoda.

Na domácí straně zavládlo zklamání z první domácí porážky, ačkoliv Frťalovi svěřenci nepodali vůbec špatný výkon a favorizované Boleslavi vzdorovat až do samého konce. „Boleslav ukázala kvalitu, ale my jsme jim ve většině zápasu byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Když se ten zápas lámal, tak jsme se ve snaze získat tři body dopouštěli chyb v obranné fázi. Porážka nás mrzí, klukům v přístupu a nasazení není moc co vytknout. Byly tam situace, kdy chyběla větší kvalita a klid ve finální fázi, musíme se s tím popasovat. Série bez výhry se protáhla na šest utkání, není to nic příjemného. Teď se ukážou morální síly našich hráčů,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci domácí kouč, který i proti Boleslavi musel lepit sestavu, tentokrát zejména na místě stoperů. „Myslím, že oba to zvládli se ctí, u prvního gólu jsme udělali chybu a byli jsme hned potrestáni. Zranění k fotbalu patří, je to kontaktní sport. Ale co tu zažíváme, s tím jsem se ještě nesetkal,“ kroutil hlavou nad rozsáhlou marodkou Frťala. „Zranění je moc, Pernica si natrhl zadní stehenní sval, jsou to pro tým hrozné rány. Beneš má dlouhodobý problém a vypadá to, že se nejspíš operačnímu zákroku nevyhne,“ prozradil Frťala.