Klucký připravuje tým na boj v Příbrami

1.FK Příbram FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 11. kolo so 22. 10. 2016, 15:00

Jablonečtí fotbalisté se pod vedením nového kouče Zdeňka Kluckého připravují na veledůležité sobotní utkání na půdě poslední Příbrami. Středočeši zažívají jeden z nejhorších startů v historii ligové soutěže.

V Příbrami spoléhali před startem nového ročníku na razantní řez kádrem. Stejně jako loni se však tým od řeky Litavky nachází na samotném chvostu ligové tabulky. Loni čtrnáctý celek ligového pelotonu se v létě rozloučil se zkušenými Dosoudilem, Zápotočným a Bednářem. Kouč Pulpit lovil nové tváře především na Slovensku, kde se mu zalíbili ofenzivně ladění Peltier, Majtán či obránce Nikolič. Na soupisce mu totiž scházeli hráči středního věku, i proto se středočeští funkcionáři rozhodli k výrazné obměně kádru.

Jenže ani po něm se Příbrami nedaří. Už v letní přípravě Pulpitův tým hodně inkasoval a podobně započal také nový ligový ročník. V úvodních čtyřech kolech nezískal ani bod s hrozivým skore 0:9, navíc už ve 2. kole vypadl také z MOL Cupu a klubový šéf Starka se rozhodl pro změnu u trenérského kormidla, odvolaného Martina Pulpita rychle nahradil Petr Rada. Změnou prošel také další klubový úsek, sportovního ředitele Rogoze vystřídal syn prezidenta klubu Jan Starka mladší.

Dorazily také další posily, útočník Mahmutovič či ostřílený zadák Martin Jiránek. Jenže ani poté se Středočeši výraznějšího zlepšení nedočkali. Protrhli nelichotivou bilanci v historii české ligy, když trumfli doposud nejhorší start v ligové historii Lázní Bohdaneč. Bodů se totiž dočkali až v sedmém kole, v domácím utkání totiž dokázali v posledních sedmi minutách otočit zápas s Teplicemi a zvítězili 3:2. Po hříchu to byly jejich doposud jediné získané body v letošním ročníku. I proto se Příbram nachází na posledním místě e-Pojisteniligy.cz s hodně negativním skore 3:18.

Také v Jablonci proběhla po posledním kole a porážce od Brna výměna trenéra. Negativní serii osmi zápasů bez vítězství se rozhodlo klubové představenstvo definitivně vyřešit odvoláním kouče Frťaly a sportovního ředitele Ivana Horníka. Klub povede v následujícím důležitém kole na hřišti v Příbrami Zdeněk Klucký. V sobotu tak půjde u Litavky také o velmi pikantní souboj trenérů, neboť nový jablonecký kouč býval u většiny ligových štací právě asistentem Petra Rady. „Vím, že Příbram bude od Petra Rady nahecovaná. Budou jezdit na sto procent a my v tomto nesmíme být pozadu. Kluci k tomu, co umí, musí přidat více nasazení a dát do fotbalu více srdíčka. Jinak co se týče kvality hráčů, tak nemám strach, že bychom byli horší. Chceme začít získávat body, které jsme letos postupně ztratili,“ říká před sobotním duelem v Příbrami trenér Zdeněk Klucký.

Náš Jablonec inkasoval v lize ještě o jednu branku více, což je nehorší bilance ze všech ligových účastníků. S tím samozřejmě není spokojen ani trenér Klucký. „Nelíbí se mi složení obranné řady. Když se podívám do tabulky, tak Jablonec dostal nejvíc branek. Je tam potřeba zapracovat na složení. A samozřejmě na obranné práci celého mužstva. Nějaké změny tam určitě budou. Ale musíme pracovat s kádrem, co máme. Bohužel stopeři, kteří hráli stabilně, jsou zranění. Musíme na jejich posty dát hráče, kteří jsou schopní to zvládnout,“ konstatoval trenér Jablonce.

Utkání začíná v sobotu 21. října od 15 hodin Energon Aréna v Příbrami

Rozhodčí: Královec Pavel - Kotík Radek, Arnošt Zdeněk