Klucký sestavil novou obranu

1.FK Příbram FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 11. kolo so 22. 10. 2016, 15:00

Trenéři Petr Rada a Zdeněk Klucký spolu absolvovali několik ligových štací jako spolupracovníci. Dnes poprvé stáli proti sobě jako soupeři, úspěšnější byl jablonecký Zdeněk Klucký, který s týmem slavil výhru 4:2.

Příbram nezvládla další důležitý domácí duel a zůstává přikována na posledním místě prvoligové tabulky. Situaci domácích a poslední duel s Jabloncem hodnotil Petr Rada. „Je to nepříjemné. Vstoupili jsme do zápasu slušně a aktivně, pak jsme ale z prvního útoku soupeře inkasovali. Zodpovědnost tam u našich hráčů prostě nebyla. Rázem jsme byli v nevýhodě, druhá branka to byla prakticky sebevražda, soupeři jsme gól doslova darovali. Pak jsme měli dvě velké šance, ale nic se z toho neujalo. O poločase jsme vystřídali dva hráče a dali tam další dva útočníky. Chtěli jsme se dostat kontaktní brankou do zápasu a to se nám z trestného kopu i povedlo. Hráli jsme a měli jsme tam další nedotažené akce. Bohužel přišla asi klíčová branka ze standardní situace soupeře na 1:3. Opět jsme snížili, ale přišlo zbytečné vyloučení, navíc na půlce. V závěru jsme riskovali, jenže jsme ztratili míč a přišla čtvrtá branka,“ popisoval průběh utkání domácí kouč, který zůstává nadále na posledním místě tabulky. „Jsme v nepříjemné situaci, která není jednoduchá. Nejsem ten, co by to zabalil. Hráči si musí uvědomit, že tudy cesta nevede. Jde o budoucnost klubu, hráčů, ale já rozhodně nelituji toho, že jsem do Příbrami šel,“ uvedl Rada.

Nový jablonecký kouč Zdeněk Klucký mohl být se svoji premiérou na lavičce prvoligového týmu spokojený. „Jeli jsme do Příbrami s tím, že to nebude jednoduché utkání. Žádné mužstvo totiž nenechá body bez boje a troufnu si tvrdit, že my jsme na to byli připraveni. Náš tým dostával dost branek, proto jsem zkusil přeorganizovat obranu, což se nakonec vyplatilo. Hráči splnili, co jsme od nich chtěli. Nová stoperská dvojice byla vytvořená a pro dnešní utkání jsem s jejich výkonem byl spokojen,“ pochvaloval si nový jablonecký kouč.

Klucký reagoval i na logický dotaz novinářů na svou budoucnost. „Byl jsem pověřen vedením mužstva do doby, než vedení najde nový realizační tým. Jestli to bude měsíc, rok nebo týden, to teďka nikdo neví,“ řekl dobře naladěný kouč.

Na stoperu předvedl spolehlivý výkon kapitán Tomáš Hübschman. „V týdnu jsem o tom s Tomášem mluvil, vzal to v pohodě. Dával jsem mu za příklad Honzu Poláka, který se na stoperu představil minulý týden v Jablonci,“ uzavřel tiskovou konferenci jablonecký trenér.