Ligové zápasy v Jablonci vidělo 27 tisíc diváků

Nově složený tým plný zvučných jmen a nově stanovené cíle přilákaly do ochozů Střelnice více diváků než v minulé sezoně. Podívejte se do naší infografiky, na jaké zápasy přišlo nejvíce diváků a jaký byl průměr návštěv během podzimní části SYNOT ligy.

Na Střelnici se během podzimu odehrálo celkem osm ligových zápasů. Nejvyšší návštěvy se Jablonec dočkal v posledním utkání 16. kola, kdy na sever Čech zamířil lídr ligy Viktoria Plzeň. Atmosféru tvořilo 5089 diváků. Naopak nejnižší návštěva byla v utkání 14. kola proti Mladé Boleslavi, kdy zápas sledovalo 2210 diváků v mrazivém večeru. Utkání se totiž hrálo od 20.15 hodin.

Pokud pomineme zápas s Plzní, který byl nadprůměrný, měl čas utkání velký vliv na počet diváků. Pokud se v Jablonci hrálo od 20.15 před televizními kamerami, byla návštěva okolo 2200 diváků. Naopak při zápasech od 17 hodin se průměrná návštěva pohybovala přes 3700 diváků.

Celkem na Střelnici během podzimu zavítalo 27184 fanoušků v osmi zápasech. Průměrně tedy na domácí utkání Jablonce přišlo 3398 diváků. Ligový průměr za nedávno skončený podzim činí 4707 diváků při celkové návštěvě 602 527 fanoušků! V 16. kole byla průměrná ligová návštěva jen 3008 diváků, takže ji Jablonec svou pětitisícovou návštěvou na duel s Plzní výrazně vylepšil.

Na začátku podzimu jsme pro fanoušky připravili řadu novinek v předzápasovém programu. Každý, kdo přišel hodinu a půl před začátkem zápasu, si mohl užít zábavu v naší fanzóně, kde byl také skákací hrad pro děti, herní konzole Xbox a další. Fanoušci se mohli vyfotit s týmem u naší fotostěny, či získat podpisy od vybraných hráčů na autogramiádách. V prostoru za tribunou A mohli fanoušci také soutěžit buď s naším dívčím komandem, a nebo s moderátorem fanzóny. Plno zajímavých informací našli fanoušci také v bulletinu, který se před utkáním rozdával zdarma a ukázal se světu ve zcela přepracovaném designu. Novinkou je také roznos piva fanouškům Jablonce přímo na tribunu.

V aktuálním ligovém ročníku jsme připravili také akce na dvě velká utkání u soupeřů. Na Spartu byla možnost získat vstupenky do sektoru hostů zdarma, pokud mají na sobě fanoušci klubové barvy a symboly. Tuto příležitost využilo více jak sto fanoušků Jablonce. Dalším překvapením pro fanoušky byly zelené kulichy na Podještědském derby v Liberci. Pro první dvě stovky fanoušků Jablonce, kteří šli do sektoru hostů na stadionu U Nisy, získali od klubu zimní čepici. Důkazem zvýšeného zájmu fanoušků o jablonecký fotbal je také návštěva na tradiční besedě s trenérem a hráči ligového týmu. Do nové budovy Víceúčelového zařízení Střelnice zamířil rekordní počet fanoušků.

Během podzimní části SYNOT ligy byla v Jablonci výrazně vyšší návštěva oproti loňskému ročníku. A to se v Jablonci během podzimu 2013/2014 odehrály duely proti Spartě Praha, Slavii Praha, Slovanu Liberec a Mladé Boleslavi, která skončila na třetím místě v lize. Loňský podzim vidělo v Jablonci celkem 24112 diváků. Zápasový průměr byl tedy 3014 diváků, to je o téměř 400 diváků nižší než v aktuální sezoně.

A to nás teprve velké bitvy na domácím stadionu čekají. Fanoušci se mohou na jaře těšit na řadu zajímavých zápasů, nebude chybět Podještědské derby s Libercem ve 27. kole, ve 20. kole přijede na Střelnici Sparta Praha a Slavia Praha přijede do Jablonce v 25. kole. Také proto se vyplatí pořídit si jarní permanentku za zvýhodněnou cenu se spoustou slev a výhod. Co všechno v mimořádné nabídce získáte najdete ZDE.

Author Martin Bergman