Lukáš Masopust prodloužil smlouvu!

Záložník Lukáš Masopust bude oblékat jablonecký dres další dva roky! Na Střelnici prodloužil smlouvu do 30. června 2020.

„Jsem rád, že jsem tady prodloužil smlouvu. Myslím si, že je tady kvalitní kádr, který má co nabídnout a má co ukázat. Můžeme ještě zabojovat o evropské poháry a to je lákavá motivace,“ říká pětadvacetiletý Lukáš Masopust po podpisu nové smlouvy.

Lukášovi se na jaře velmi daří a konečně se mu také podařilo prolomit čekání na další ligový gól, když se trefil ve Zlíně při výhře 4:0. Naposledy se v lize trefil v sezóně 2015/2016. „Teď ukazujeme, že sílu a kvalitu máme. Poslední roky jsme to tak nepředváděli. Teď si všechno sedlo a je radost tady s klukama hrát,“ dodává Lukáš Masopust, který má na kontě již 129 ligových zápasů.

Ať se ti v Jablonci daří, Maso!

Jihlavský odchovanec prošel mládežnickými výběry Vysočiny od svých jedenácti let. Poprvé naskočil do přípravy s jihlavským A týmem ještě jako dorostenec v létě 2012 pod vedením trenéra Františka Komňackého. Debut v české lize si odehrál proti Slavii Praha na startu sezóny 2012/13 a nakonec v celé sezóně chyběl Jihlavě jen v jednom jediném zápase.

Ve stejném ročníku si zároveň řekl o pozvánku do reprezentace do 20 let a trenér Jakub Dovalil povolal Masopusta do národního výběru U21 poprvé v březnu 2013. Premiéru si připsal tehdy v přípravném zápase proti Turecku. V reprezentaci do 20 let si připsal 3 starty a v týmu U21 nastoupil do 11 zápasů. V kádru Jablonce působí od sezóny 2014/2015. V 74 zápasech vstřelil zatím 7 branek a připsal si 15 asistencí. V současné době by se mohl dočkat povolání do A týmu Karla Jarolíma. Před turnajem China Cup je mezi náhradníky národního týmu.

Author Martin Bergman